У Чернігівській ОДА вручили нагороди матерям-героїням
20 липня заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван вручив державну нагороду — почесне звання «Мати-героїня» жінкам Чернігівщини, які виховують п’ять і більше дітей.
![](/uploads/27209-m.jpg)
Посвідчення та нагрудні знаки отримали тринадцять матерів-героїнь з Чернігівщини.
– В багатодітних родинах дітям змалечку знайомі повага, взаємодопомога, співчуття, любов та справжнє дружнє плече. Все це заслуга їх невтомних матерів. Сьогодні я маю за честь привітати цих жінок, кожна з яких виховує п’ятьох і більше гідних громадян України, – зауважив Андрій Подорван.
Згідно з Указом Президента України, за материнську самовідданість, зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку почесне звання «Мати-героїня» присвоєно:
Айсіній Людмилі Михайлівні - матері п’ятьох дітей, с. Плоске Носівського району
Алукрієвій Галині Михайлівні - матері семи дітей, с. Криски Коропського району
Альшиній Наталії Петрівні - матері п’ятьох дітей, м. Семенівка
Бевзюк Олені Володимирівні - матері п’ятьох дітей, с. Конятин Сосницького району
Брусенко Людмилі Іванівні - матері п’ятьох дітей, с. Гримянка Ічнянського району
Дзюбі Ларисі Леонідівні - матері п’ятьох дітей, с. Рівчак-Степанівка Носівського району
Кієнець Тетяні Василівні - матері п’ятьох дітей, с. Роїще Чернігівського району
Коваленко Катерині Миколаївні – матері п’ятьох дітей, с. Шаболтасівка Сосницького району
Кубай Ганні Володимирівні - матері п’ятьох дітей, с. Бірківка Менського району
Новіковій Вірі Василівні - матері шістьох дітей, с. Ядути Борзнянського району
Петренко Наталії Миколаївні - матері п’ятьох дітей, с. Тужар Козелецького району
Сусло Ользі Фадеївні - матері вісьмох дітей, смт Замглай Ріпкинського району
Фадєєвій Нелі Юріївні - матері п’ятьох дітей, с. Гайворон Бахмацького району
– Діти – найбільша винагорода у житті кожної жінки. А визнання суспільством, підтримка та турбота з боку влади додають наснаги та натхнення, – зазначила мати п’ятьох дітей Тетяна Кієнець.
Пані Тетяна із села Роїще (Чернігівський район), працює продавчинею та виховує сина і чотирьох доньок. Жінка дуже пишається своїми дітьми, адже серед них: фармацевт, маляр-штукатур, учасниця бойових дій, студент технікуму та дев’ятирічна школярка. Дві найстарші доньки сьогодні завітали до облдержадміністрації, щоб підтримати матір.
На сьогодні у Чернігівській області почесне звання «Мати-героїня» отримали понад 3100 жінок. Разом з посвідченням та нагрудним знаком, нагороджені отримують одноразову грошову допомогу в десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Цього року ця сума становить понад 21 тисячу гривень.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.