Прокуратура оскаржує надання в оренду земельних ділянок в межах прибережної смуги річки Десна
Чернігівською місцевою прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом розорювання земель прибережних захисних смуг річки Десна, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України. Відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені за заявою голови правління громадської організації «Українська природоохоронна група».
Також місцева прокуратура звернулась до Господарського суду Чернігівської області з позовом про визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок площею майже 70 га вартістю понад 400 тис. грн, які знаходяться у межах прибережної захисної смуги річки Десна.
Прокуратурою з’ясовано, що Куликівською районною державною адміністрацією у липні 2009 року надано в оренду земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва у межах прибережної захисної смуги річки Десна на території Кладьківської сільської ради Куликівського району області.
У подальшому спірні земельні ділянки передані у комунальну власність Куликівської селищної ради.
Проте і новий розпорядник земель – Куликівська селищна рада уклала додаткові угоди з орендарем земель у прибережній смузі, що дозволило останньому продовжувати використовувати цю землю у своїх цілях. Вказані дії призвели до розорювання схилів прибережених захисних смуг.
Зважаючи на виключний перелік видів використання земель водного фонду, спірні земельні ділянки за жодних умов не можуть бути надані в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Таку позицію прокуратура відстоюватиме у суді.
Довідково: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
За інформацією Чернігівської місцевої прокуратури
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:33
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
17 березня: цей день в Україні і світі 09:30
День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression
Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості 14:10
Після демобілізації з лав ЗСУ та повернення до цивільного життя ветеран війни з Прилуччини Валентин Соляник отримав нову можливість для професійної реалізації. Знайти роботу йому допомогли фахівці служби зайнятості у співпраці з місцевим роботодавцем.
Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян 13:06
Слідчі поліції Чернігівської області за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань, відділу протидії кіберзлочинності, співробітників Державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор» та СБУ, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури припинили діяльність злочинного угрупування, яке налагодило шахрайську схему із заволодіння грошима громадян.
У січні-лютому 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 1,9 мільярдів гривень податків та зборів 12:36
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2026 року надійшло 1,9 млрд грн від сплати податків і зборів.