Керівники області ознайомились із діяльністю навчальних закладів та бюджетоутворюючого підприємства Сновщини
Днями голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко разом із очільником обласної державної адміністрації Андрієм Прокопенком із робочою поїздкою відвідали Сновщину.

Під час візиту керівники області зустрілися з в. о. голови Сновської РДА Володимиром Карпенком і Сновським міським головою Олександром Медведьовим, ознайомилися з діяльністю низки об’єктів соціально-економічної інфраструктури північного регіону Чернігівщини.
Очільники Придесення відвідали локомотивне депо Сновськ регіональної філії "Південно-Західна залізниця", засноване ще у 1873 році, оглянули його потужності та поспілкувалися з колективом.
Підприємство знакове для міста і по-своєму унікальне. Окрім того, що депо є одним із ключових роботодавців, адже тут працюють 166 жителів Сновська, робить вагомий внесок у наповнення місцевого бюджету, це одне із небагатьох підприємств України, фахівці якого здійснюють ремонт паровозів.
Колектив депо здійснює експлуатаційну роботу на тепловозах 2ТЄ116 та ЧМЄЗ, займається ремонтом думпкарів, снігоочисників.
Також тут виконують капітальний ремонт зчіпних приладів, вагонних уповільнювачів тощо. Деякі типи уповільнювачів ремонтують в Україні тільки тут. Виготовляють запчастини та обладнання для залізничних составів - замки, підніжки, вали для електродвигунів, поршні, гайки, муфти - всього понад 40 найменувань.
Виробничі потужності займають понад 5 га, на території розташовані 17 будівель, 39 споруд. Крім того, для залізничників працює будинок відпочинку, оранжерея.
Разом із тим, як зазначив Ігор Вдовенко, перспективною є ідея створення на базі депо першого в Україні музею діючої ретро-залізничної техніки. На думку керівника, ця локація має шанс стати перспективним туристичним об’єктом.
Цього ж дня очільники області відвідали ДПТНЗ "Сновське вище професійне училище лісового господарства". Цей багатопрофільний навчальний заклад є одним із провідних у системі професійної освіти Придесення і здійснює підготовку кваліфікованих робітників з 14 професій за 6 напрямками. Фахівці деревообробної галузі, які пройшли підготовку на базі училища, користуються попитом серед роботодавців, працюють на місцевих підприємствах лісової галузі та промисловості.
Заклад отримав три ліцензії на підготовку молодших бакалаврів, має укладені угоди з Чернігівським інститутом історії, етнології і правознавства ім. О. М. Лазаревського і НУ "Чернігівська політехніка". Наразі освіту в училищі здобувають 442 учні.
Перебуваючи навчальному закладі, керівники поспілкувалися з колективом, ознайомилися з його діяльністю. Оглянули і новостворений Регіональний навчально-практичний центр деревообробних технологій, майстерні якого оснащені сучасним австрійським обладнанням, що дозволяє учням опановувати нові деревообробні технології, а виготовлені вироби використовуються для потреб закладу та є джерелом наповнення бюджету училища.
Ігор Вдовенко відзначив, що кожного разу, коли відвідує училище, яке тривалий час мав честь очолювати, бачить нові позитивні зміни і відчуває прагнення колективу до подальшого розвитку.
Заклад активно розвивається, втілює у життя нові цікаві проєкти та ініціативи, має амбітні плани щодо створення лабораторії для озеленювачів.
Відтак голова обласної ради запевнив, що і надалі у межах своїх можливостей буде сприяти тому, аби Сновське вище професійне училище лісового господарства і надалі займало гідні позиції у системі професійної освіти Чернігівщини та України.
Відвідали очільники Чернігівщини і опорний навчальний заклад ОТГ- Сновську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1. У новому навчальному році тут будуть вчитися понад 600 школярів, загальна ж проектна потужність закладу - 800 учнів.
За останні роки тут проведено низку ремонтних робіт, здійснено утеплення будівлі та суттєво покращився рівень благоустрою прилеглої до закладу території. Однак термінової модернізації потребують і внутрішні приміщення школи. Тож керівництво області та ОТГ обговорили можливі варіанти вирішення цієї проблеми та джерела фінансування необхідних ремонтних робіт.
Реальним шансом провести необхідні роботи є підготовка заявки на отримання фінансування за кошти ДФРР на капітальний ремонт приміщення школи.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.