Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 січня, 07:57:38

Владислав Атрошенко: розміщення оглядового колеса обов’язково буде обговорене з громадськістю

24.06.2020   10:53Агенцiя

Питання щодо ідеї встановлення оглядового колеса в центрі міста, а саме на розі проспекту Миру та вулиці Єлецької, підняли на щотижневій розширеній нараді в міській раді 23 червня. Наразі ідея активно обговорюється і громадськістю, і міською владою.

Начальник управління земельних ресурсів міської ради Василь Дмитренко повідомив, що під час засідань постійних депутатських комісій виникали дискусії з приводу цього питання. Серед іншого, висловлювалися застереження, що поруч розташований багатоповерховий житловий будинок і сусідство з колесом буде для нього небажаним.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що таку ж дискусію треба провести і з залученням представників громадських організацій, істориків, а також просто чернігівців, які небайдужі до цього питання.

- Наша думка полягає в тому, що наявністю такого оглядового колеса ми значно покращимо привабливість міста як туристичного центру, - зазначив він.

Питання треба ставити саме так: покращить колесо огляду привабливість для туриста чи не покращить, вважає міський голова. За прикладами багатьох міст, туристам, та й самим містянам також, дуже цікаво побачити історичні місця, де вони ходили чи куди ще планують піти, з висоти пташиного польоту. Друге питання – це визначення локації, де можливо розмістити оглядове колесо.

За словами Владислава Атрошенка, задумане колесо огляду обов’язково буде на 3 метри нижче за висоту Катерининської церкви, яка має 38 метрів. Тобто його висота орієнтовно складатиме 35 метрів. Щоб зрозуміти, яку оглядову панораму зможуть бачити люди звідти, піднімали навіть квадрокоптер.

- Ми можемо продемонструвати, який краєвид відкривається при обзорі на 360 градусів на цій висоті. Тобто у цьому питанні треба йти до відкритого обговорення. І мова тут йде про переваги, які отримає місто. Закиди про те, що це зробить сам міський голова і на цьому буде заробляти – я відкидаю. Ми також зробимо максимально відкритий аукціон по залученню інвестора. Важливим є те, що будуть ретельно виписані вимоги до самого колеса, - додав він.

До прикладу, якщо воно буде не нове, то який термін залишився для його експлуатації, хто виробник та ін. Це впливатиме і на його ціну. А далі за результатами відкритого конкурсу - хто заплатить більше коштів, той і будуватиме оглядове колесо. У будь-якому випадку юридична сторона цього питання ретельно вивчатиметься, зокрема, щоб не було ніяких ризиків.

- Абсолютно відкрито будемо проводити дискусію з цього питання. Я розумію, що подекуди ці закиди нещирі і підігріваються певними зацікавленими сторонами. Я би поставив пріоритети міста на перше місце. Якщо місто виграє від цього, то треба шукати шляхи для вирішення цього питання. Якщо ні, то закриваємо його і рухаємося далі, - зауважив Владислав Атрошенко.

Загалом теоретично розглядається кілька локацій. Зокрема, територія бульвару навпроти готелю «Україна». Але, на думку міського голови, туристично привабливим і цікавим для людей буде розміщення такого об’єкту саме поблизу Дитинця.

- Я хочу, щоб за допомогою цього виграло наше місто. І я переконаний, що, якщо навіть там якісь моменти не ідеальні, то плюсів ми отримаємо набагато більше, ніж мінусів, - резюмував Владислав Атрошенко.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

16 січня - цього дня всі послуги мають надаватися українською

16 січня - цього дня всі послуги мають надаватися українською 16:10

16 відповідей про 16 січня. З цього дня всі послуги мають надаватися українською.

Виявлено 275 нових випадки COVID-19

Виявлено 275 нових випадки COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 15 січня в області зафіксовано 275 нових випадків COVID-19.

Про енергоменеджмент та підвищення енергоефективності

Про енергоменеджмент та підвищення енергоефективності 12:23

Про енергоменеджмент та підвищення енергоефективності говорили 14 січня під час тематичного семінару, організованого Чернігівським центром підвищення кваліфікації.

Регіональна конкурсна комісія з оцінки проєктів, які будуть реалізовуватися коштом ДФРР в Чернігівській області, визначилася з переліком на 2021 рік

Регіональна конкурсна комісія з оцінки проєктів, які будуть реалізовуватися коштом ДФРР в Чернігівській області, визначилася з переліком на 2021 рік 12:01

14 січня відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР.

Впродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 5 пожеж

Впродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 5 пожеж 11:48

За минулу добу на території Чернігівської області виникло 5 пожеж, з яких 4 у приватному житловому секторі громадян та 1 на об'єкті.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини