Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 20 квітня, 02:33:01

В облараді обговорили питання реорганізації Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення населення

24.06.2020   10:49Агенцiя

23 червня перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук провів нараду із розгляду звернення комітету з питань охорони здоров'я Громадської ради при Чернігівській обласній держадміністрації щодо ніби неправомірних рішень обласної представницької та виконавчої влади стосовно «фактичної ліквідації» комунального некомерційного підприємства «Чернігівський центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (ЧОЦРЗОН).

В роботі засідання взяли участь автор звернення, написаного за дорученням профільного комітету Громадської ради при ОДА, його очільник, завідувач поліклінічного відділення ЧОЦРЗОН, лікар-гематолог Іван Осадців, член комітету з питань охорони здоров'я при Громадської ради при ОДА В'ячеслав Родимченко, керівники структурних підрозділів обласної виконавчої влади та профільних медичних закладів комунальної власності обласної ради – начальник управління охорони здоров'я ОДА Петро Гармаш, заступник директора Департаменту фінансів ОДА Любов Жукова, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО, генеральний директор комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Микола Дейкун, генеральний директор  комунального некомерційного підприємства  "Чернігівська обласна лікарня" Чернігівської обласної ради  Андрій Жиденко, відповідальні працівники виконавчого апарату обласної ради та представники засобів масової інформації.

Як було наголошено після виступу автора зазначеного звернення, у зв'язку з початком другого етапу медичної реформи Чернігівський ОЦРЗОН потрапив, як і немало інших спеціалізованих медичних закладів, під так звану «червону лінію» недостатнього фінансування. Було скорочено посаду головного лікаря, якого призначили головою комісії з реорганізації закладу з умовою скорочення штату наполовину. Такі ж умови були висунуті і низці інших спеціалізованих лікувальних установ.

Саме тому, з метою вирішення зазначеної наболілої проблеми, обласна рада ще до початку розгортання другого (квітневого) етапу медичної реформи, провела 20 березня поточного року двадцять другу позачергову сесію 7 скликання, на якій прийняла обласну Програму розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020-2021 роки.

Під її виконання (аби не допустити значного скорочення штату працівників, їх зарплат, не знизити якість надання медичних послуг населенню тощо) народні обранці передбачили виділення коштів з обласного бюджету в розмірі 366 967,6 тис. грн. Заодно було затверджено і рішення про реорганізацію комунальних некомерційних підприємств Чернігівської обласної ради (КНП) - «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни», КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення», КНП «Чернігівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» - шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради, інші нормативні акти. Також депутати обласної ради прийняли цілу низку звернень до вищих органів державної влади стосовно недопущення прийняття рішень, які зашкодять подальшому розвитку галузі охорони здоров'я на теренах країни.

Як результат, більшість працівників перерахованих спеціалізованих медичних закладів, завдяки приєднанню до основного лікувального підприємства зберегли робочі місця, але до повного розв'язання, спричиненої не чітко продуманим реформуванням, проблеми, як зазначали спікери зібрання, ще потрібен час.

Кроки назустріч збереженню спеціалізованих медичних закладів вже стараються робити і в уряді. А, отже, як наголосили учасники наради з питання реорганізації Чернігівського центру радіаційного захисту та оздоровлення населення (а логічно й інших лікувальних установ), «світло в кінці тунелю» ще можливо з'явиться, і такі заклади як ЧОЦРЗОН та інші спеціалізовані установи ще сторицею послужать громаді.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 195 нових випадків COVID-19

Виявлено 195 нових випадків COVID-19 18:43

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 19 квітня в області зафіксовано 195 нових випадків COVID-19.

Водій мопеда пред’явив патрульним посвідчення, яке може бути підробленим

Водій мопеда пред’явив патрульним посвідчення, яке може бути підробленим 16:36

Вихідними один з екіпажів патрульної поліції на вулиці Шевченка зупинив за порушення правил дорожнього руху мопед М Zip.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 96 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 96 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 16:16

Упродовж минулого тижня з 12 по 19 квітня щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 190 чоловік особового складу та 60 одиниць спеціальної техніки.

На Чернігівщині розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech

На Чернігівщині розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech 15:56

В понеділок, 19 квітня у Чернігівській області розпочали щеплення вакциною Comirnaty проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech.

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб

Збільшено штраф за завідомо неправдивий виклик спеціальних служб 14:11

Тепер за виклик спеціальних служб без вагомих причин правопорушникам доведеться сплатити від 850 до 3400 гривень.