Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 квітня, 04:47:39

Чернігів ризикує повернутися до жорсткіших карантинних заходів, якщо люди не берегтимуть себе

23.06.2020   14:22Агенцiя

На сьогодні в Чернігові 190 виявлених хворих на COVID-19 і є ризик повернутися до необхідності відновлення жорсткіших заходів карантину. Допустимий показник інцидентності (один з трьох показників, які враховуються, згідно з нормами постанови Уряду) – для нашого міста 34 випадки на тиждень, 14 випадків на 100 тисяч населення.

І він у Чернігові вже трохи перевищений, в нас за минулий звітний тиждень було 16,3 випадки на 100 тисяч. До поновлення обмежувальних заходів це не призвело тільки тому, що дані беруться не по місту, а по області в цілому. Але висновок один – не виключено, що сьогодні ми знову на межі серйозного сплеску захворюваності й необхідності повертатися до більш жорсткого карантину. Це прозвучало на 23 червня на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

Чернігівський міський голова у зв’язку з цими ризиками звернувся до суспільства із закликом не припиняти дотримання індивідуальних заходів безпеки – носіння масок, частого миття і дезінфекції рук, соціальної дистанції.

- Перебіг хвороби в різних областях проходить по-різному. Слава Богу, в Чернігові цей вірус не такий злий, як у західних областях. Але, можливо, в цьому і є причина того, що ми розслабилися. Але я закликаю до більш відповідальної поведінки, тому що ми скотимося до більш жорстких карантинних заходів. У нас значне зростання все-таки – не зважаючи на те, що кілька останніх днів ситуація нормалізується. Я просто щиро прошу, люди дорогі, давайте елементарно більш відповідально ставитися до індивідуальних заходів безпеки. Це носіння маски, і я зараз звертаюся до всіх суб’єктів підприємницької діяльності – магазинів, ресторанів, будь-яких закладів, де є скупчення людей. Закликаю вимагати носіння масок і від продавців, і від клієнтів при воді до приміщення. Плюс мають бути дезінфікуючі засоби і соціальна дистанція. Ці елементарні заходи дозволять нам якось прогнозовано рухатися вперед в частині не закриття суб’єктів підприємництва, - закликав Владислав Атрошенко.

Відповідно до доручення міського голови, даного ним на цій нараді, буде організований контроль за дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог щодо COVID-19 усіма закладами на території м. Чернігова. Банківські установи, заправки, аптеки, магазини, перукарні, кафе – будь-які заклади будь-якого формату. Скрізь мають бути і продавці в масках, і вимога, щоби будь-який клієнт заходив у масці. При виявленні ігнорування цих правил на перший раз буде попередження, а на другий – вже штраф як інструмент впливу. Втім, суть тут не у штрафах, а в тому, щоб припинити нехтування безпекою, своєю та інших. Буде підготовлене відповідне розпорядження міського голови.

До речі, Владислав Атрошенко принагідно звернув увагу присутніх на те, що сам він повернувся до маскового режиму в громадських місцях і до того ж закликає всіх держслужбовців. Це має бути сигналом і прикладом для інших.

Ні хвороби, ні повернення до суворого карантину не хоче ніхто, наголосив він. Так, поки що смертність від ковіду по Чернігову в кілька разів менша ніж по Україні (загальноукраїнський показник – 3%, у нас – трохи більше 1%). Але на цьому не варто будувати ілюзію безпеки.

- Не дай Боже, захворіє хтось рідний і близький. І, не дай Боже, перебіг хвороби зміниться і стане не таким як зараз, що в нас половина безсимптомних. А хтось попаде в ту половину, де симптоматика буде дуже складна… Це що стосується здоров’я. А друге – це економіка. Сьогодні повернутися, знов зупинити роботу і 30 тисяч чоловік відправити по домівках, щоб вони не заробили навіть мізерну зарплату – хіба ми хочемо цього? – наголосив міський голова.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.