Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 23 січня, 07:36:28

Чернігів ризикує повернутися до жорсткіших карантинних заходів, якщо люди не берегтимуть себе

23.06.2020   14:22Агенцiя

На сьогодні в Чернігові 190 виявлених хворих на COVID-19 і є ризик повернутися до необхідності відновлення жорсткіших заходів карантину. Допустимий показник інцидентності (один з трьох показників, які враховуються, згідно з нормами постанови Уряду) – для нашого міста 34 випадки на тиждень, 14 випадків на 100 тисяч населення.

І він у Чернігові вже трохи перевищений, в нас за минулий звітний тиждень було 16,3 випадки на 100 тисяч. До поновлення обмежувальних заходів це не призвело тільки тому, що дані беруться не по місту, а по області в цілому. Але висновок один – не виключено, що сьогодні ми знову на межі серйозного сплеску захворюваності й необхідності повертатися до більш жорсткого карантину. Це прозвучало на 23 червня на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.

Чернігівський міський голова у зв’язку з цими ризиками звернувся до суспільства із закликом не припиняти дотримання індивідуальних заходів безпеки – носіння масок, частого миття і дезінфекції рук, соціальної дистанції.

- Перебіг хвороби в різних областях проходить по-різному. Слава Богу, в Чернігові цей вірус не такий злий, як у західних областях. Але, можливо, в цьому і є причина того, що ми розслабилися. Але я закликаю до більш відповідальної поведінки, тому що ми скотимося до більш жорстких карантинних заходів. У нас значне зростання все-таки – не зважаючи на те, що кілька останніх днів ситуація нормалізується. Я просто щиро прошу, люди дорогі, давайте елементарно більш відповідально ставитися до індивідуальних заходів безпеки. Це носіння маски, і я зараз звертаюся до всіх суб’єктів підприємницької діяльності – магазинів, ресторанів, будь-яких закладів, де є скупчення людей. Закликаю вимагати носіння масок і від продавців, і від клієнтів при воді до приміщення. Плюс мають бути дезінфікуючі засоби і соціальна дистанція. Ці елементарні заходи дозволять нам якось прогнозовано рухатися вперед в частині не закриття суб’єктів підприємництва, - закликав Владислав Атрошенко.

Відповідно до доручення міського голови, даного ним на цій нараді, буде організований контроль за дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог щодо COVID-19 усіма закладами на території м. Чернігова. Банківські установи, заправки, аптеки, магазини, перукарні, кафе – будь-які заклади будь-якого формату. Скрізь мають бути і продавці в масках, і вимога, щоби будь-який клієнт заходив у масці. При виявленні ігнорування цих правил на перший раз буде попередження, а на другий – вже штраф як інструмент впливу. Втім, суть тут не у штрафах, а в тому, щоб припинити нехтування безпекою, своєю та інших. Буде підготовлене відповідне розпорядження міського голови.

До речі, Владислав Атрошенко принагідно звернув увагу присутніх на те, що сам він повернувся до маскового режиму в громадських місцях і до того ж закликає всіх держслужбовців. Це має бути сигналом і прикладом для інших.

Ні хвороби, ні повернення до суворого карантину не хоче ніхто, наголосив він. Так, поки що смертність від ковіду по Чернігову в кілька разів менша ніж по Україні (загальноукраїнський показник – 3%, у нас – трохи більше 1%). Але на цьому не варто будувати ілюзію безпеки.

- Не дай Боже, захворіє хтось рідний і близький. І, не дай Боже, перебіг хвороби зміниться і стане не таким як зараз, що в нас половина безсимптомних. А хтось попаде в ту половину, де симптоматика буде дуже складна… Це що стосується здоров’я. А друге – це економіка. Сьогодні повернутися, знов зупинити роботу і 30 тисяч чоловік відправити по домівках, щоб вони не заробили навіть мізерну зарплату – хіба ми хочемо цього? – наголосив міський голова.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині перевірятимуть законність закладів, які надають соціальні послуги та догляду

На Чернігівщині перевірятимуть законність закладів, які надають соціальні послуги та догляду 20:13

На Чернігівщині перевірятимуть законність закладів, де перебувають люди похилого віку або ті, хто потребують постійного догляду.

Члена дільничної виборчої комісії засуджено за злочин, вчинений на виборах 25 жовтня 2020 року

Члена дільничної виборчої комісії засуджено за злочин, вчинений на виборах 25 жовтня 2020 року 19:51

На Городнянщині в день виборів, 25 жовтня 2020 року, зафіксовано кримінальне правопорушення, в якому звинуватили члена дільничної виборчої комісії.

Виявлено 138 нових випадків COVID-19 на Чернігівщині

Виявлено 138 нових випадків COVID-19 на Чернігівщині 19:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 січня в області зафіксовано 138 нових випадків COVID-19.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 13:08

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години 21 січня по 08 годину 22 січня 2021 року

5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19

5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 13:00

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 22 січня в Україні зафіксовано 5348 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 164, медпрацівників – 225). Кількість активних хворих - 232 338 осіб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини