Швидкість течії Десни на "Золотому березі" відповідає вимогам безпеки
Середня швидкість течії води ріки Десна на пляжі «Золотий берег» – 0,27 м/с. Такий результат показали вимірювання, зроблені 16 червня фахівцями Чернігівського обласного центру з гідрометеорології на прохання міста.

Нормативні вимоги щодо безпеки дозволяють влаштовувати пляж на річках з течією не швидше 0,5 м/с. Тобто швидкість Десни на чернігівському пляжі – в межах норми, коментує цей результат начальник Відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорій Годун.
Про те, як робили це вимірювання, журналістам розповіла начальник відділу гідрології Чернігівського центру гідрометеорології Тетяна Полевик.
- Ми вибрали вертикалі у трьох створах – на початку, в середині та в кінці пляжу. Швидкість на цих вертикалях вимірювали у двох точках. Ми порахуємо швидкість у кожній точці, потім – середню швидкість на вертикалі, а потім – середню швидкість по пляжу. Наш прилад - гідрометричний млинок – не надсучасний, але надійний. Він показує швидкість течії в обертах за хвилину. А потім за допомогою спеціальних торіровочних таблиць ми їх перерахуємо в метри за секунду, - пояснила вона.
Згідно з наданим міській раді документом, мінімальна швидкість течії води у точках при вимірах – 0,09 м/с, максимальна – 0,47 м/с.
Також фахівець розповіла, що рівень води в Десні зараз піднімається, за останній місяць завдяки дощам у верхів’ях ріки він виріс на порядку 50-70 см по всій її довжині.
За даними офіційного сайту українського гідрометцентру, сьогодні на 8 годину ранку рівень води в Десні по Чернігову дорівнював 213 см., за останню добу він підвищився на 2 см. Температура води +25˚С.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).