Громадський бюджет: які зміни та коли стартує прийом ідей від чернігівців
Вже шостий рік поспіль у Чернігові реалізовуються проєкти Бюджету участі. Про те, як чернігівці можуть залучити кошти міського бюджету для реалізації своїх ідей та які відбулися зміни, обговорювали 11 червня в студії «Теми дня» телеканалу «Суспільне Чернігів».

Деталі розповіли заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако та член робочої групи з питань реалізації «Бюджету участі» Андрій Вареник.
Олександр Ломако, зокрема, зауважив, що Громадський бюджет – це один із найважливіших проєктів, який реалізується у нашому місті з 2015 року за кошти міського бюджету.
- Це можливість містян, активних громадян, які мають якісь ідеї з покращення міста, покращення свого мікрорайону, чи взагалі якісь соціально важливі проєкти, яких не вистачає у Чернігові. Для цього їм потрібно зібрати підписи та подати заявку, пропрацювати проєкт з профільними структурними підрозділами міської ради для того, щоб зрозуміти, що може бути реалізовано, а що ні. Потім загітувати людей, щоб набралася більшість голосів при голосуванні. І вже наступного року проєкт реалізовуватиметься, - сказав він.
Ідея Громадського бюджету полягає в тому, щоб підвищити громадську активність та надати можливість чернігівцям розподіляти частину коштів з міського бюджету на власний розсуд для вирішення найбільш актуальних проблем міста. У Чернігові таким чином на втілення ідей чернігівців розподіляється 1% міського бюджету. І цього року виділяється 21 млн грн.
Тож звертаємо увагу, що прийом пропозицій стартує з 15 червня і триватиме до 10 липня.
Спочатку проєкти реєструються авторами в електронній системі "Громадський проект". Це можуть бути малі (до 300 тис.грн) та великі (300 тис.грн – 1,5 млн грн) проєкти.
Після цього друковані оригінали та електронні версії подаються до відділу звернень громадян Чернігівської міської ради (вул. Шевченка,9). Телефони для довідок: (0462) 67-64-76, (0462) 67-70-64. Електронна адреса: zverngr@chernigiv-rada.gov.ua.
Автором таких ініціатив може бути будь-який громадянин України, який досяг 16 років і отримав паспорт громадянина України. Важливо, що подати можна не більше, ніж одну пропозицію, і яка стосуватиметься лише одного об’єкта, що належить до комунальної власності територіальної громади м.Чернігова (вулиці, парку, установи: школа, поліклініка, дитячий садочок тощо).
Потім подані пропозиції вивчатимуться робочою групою, до складу якої входять і представники громадськості.
Найголовнішим критерієм при відборі проєктів є загальнодоступність та безкоштовність для мешканців міста.
Цього року етап аналізу проєктів скорочений через дію обмежувальних заходів. Голосування за допущені пропозиції відбуватиметься тільки в електронній формі.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Яких кінострічок чекати у 2021 році? 12:09
У 2021 році вийде чимала кількість цікавих фільмів. Чого лише вартує четверта частина “Матриці”.

Як боротися зі швидкою втомою взимку? 7 простих кроків 12:05
Кожен із нас час від часу почувається втомленим. Але, інколи, ця втома може надто затягнутися і стати постійним явищем. Найчастіше це трапляється взимку.

Сіємо розсаду помідоів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю 11:57
Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати «Королівську ватрушку» 11:51
Невідомо, хто вигадав назву «Ватрушка по-королівськи», але смак цієї випічки дійсно на неї заслуговує.

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 січня 2021 року 11:46
Мета ретроградного Меркурія - зробити людей терплячішими, це допоможе впоратися з неприємними обставинами в цей період.