Чому і як: скільки чернігівців змінили своє ім’я?
Не згоден з рішенням батьків, набридла тривіальність, відсутня милозвучність, є захоплення кіноактором, переїзд за кордон – такими різними бувають причини зміни імені українцями.

Допомагають громадянам у питанні реалізації особистих немайнових благ спеціалісти державної реєстрації актів цивільного стану.
«Присвоєнняпрізвища, власного імені тапо батькові проводиться одночасно з державною реєстрацією народження та визначенням походження дитини. Разом з тим, громадяни, керуючись власними мотивами, можуть з 16 років (з 14 – за згодою батьків) змінювати своє ім’я, – розповідає начальник Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) Ірина Свистун. – Насправді причин у громадян безліч: хтось хоче повернути «родове» прізвище, хтось отримати «королівське», а деякі прагнуть, щоб ім’я приємно звучало англійською. З початку 2020 року органами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління було видано 357 свідоцтв про зміну імені, зокрема на Полтавщині зареєстрований 121 запис, на Сумщині – 127 та на Чернігівщині – 109. Здебільшого громадяни змінювали прізвища».
Очільниця зазначила, що особам можуть й відмовити у зміні імені.
До таких причин відносяться:
• здійснення стосовно заявника кримінального провадження або його перебування під адміністративним наглядом;
• наявність у заявника судимості, яку не погашено або не знято в установленому законом порядку;
• офіційне звернення правоохоронних органів іноземних держав про оголошення розшуку заявника;
• подання заявником неправдивих відомостей.
Цікаво, що законодавство не обмежує українців у кількості процедур щодо зміни імені. Головне, щоб часте оновлення не принесло зайвого клопоту, адже разом з іменем прийдеться змінювати і всі документи – паспорт, номер облікової картки платника податків, закордонний паспорт, водійське посвідчення, документи про освіту, медичну картку тощо.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.