Для області завдання щодо призову на строкову військову службу становить майже 600 чоловік
Цьогорічна призовна кампанія на строкову службу через введені карантинні заходи була перенесена і з весняної перетворилася на літню. Однак це на завадило комплексно підготуватися до цього процесу, дотримуючись при цьому всіх необхідних вимог.

Про це сказав військовий комісар Чернігівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки полковник Олександр Криворучко на спільному брифінгу Чернігівського ОТЦК та СП і оперативного командування «Північ».
З 15 червня розпочинаються відправлення призовників у військові частини. Однак через обмеження руху залізничного транспорту цей процес може перемістися ще на тиждень – з 22 червня.
Для Чернігівської області завдання щодо призову на строкову військову службу становить майже 600 чоловік, зокрема у Збройні Сили України – близько 300 осіб. Як повідомив військовий комісар, в області кількість особового складу дозволяє виконати планове навантаження. Це зумовлено і збільшенням кількості бажаючих служити, і, до речі, вимушеним поверненням з-за кордону великої кількості військовозобов’язаних, які раніше ухилялися від служби. Такі особи, крім іншого, ще й сплачують штрафи.
Важливим нюансом цьогорічної призовної кампанії стало введення карантину.
- Ми забезпечені масками, рукавичками, дезінфікуючими засобами. Також планується, що кожен призовник обов’язково пройде ПЛР-тестування. Це питання наразі активно вирішується з обласною державною адміністрацією, зокрема з Управлінням охорони здоров’я, з оперативним командуванням «Північ», - повідомив полковник Криворучко. – Жодна людина з симптомами захворювання на COVID-19 не має потрапити у війська.
Згідно з законом, на строкову військову службу приймають чоловіків з 18 до 27 років. Однак призовників 18-19 років будуть ретельно вивчати і враховувати їх бажання та готовність проходити строкову військову службу. У Чернігівському ОТЦК та СП упевнені, що людина має бути вмотивована і готова виконати обов’язок як морально, так і фізично.
- Відповідальність на сьогодні дуже велика, але у нас є тісна співпраця і порозуміння з обласною держадміністрацією, оперативним командуванням «Північ». Враховуються всі пропозиції і вимоги. Ми готові і все у нас сплановано, - наголосив військовий комісар.
Крім того, на брифінгу нагадали про адміністративну та навіть кримінальну відповідальність за ухилення від строкової служби. Ще раз розказали про соціальні гарантії для військових строкової служби, уточнили випадки, коли чоловік може взяти відстрочку або має право взагалі не проходити строкову службу. Вкотре наголосити, що до виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил військовослужбовці строкової служби не залучаються.
Після брифінгу журналісти мали можливість побувати на збірному пункті, де медичну комісію проходили призовники одного з районів Чернігівської області.
Чернігівський обласний військовий комісаріат
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.