На території Чернігівської області 12 підприємств-водокористувачів
Днями соцмережею поширилась інформація про забір води з річки Убідь поза межами с. Прогони Сосницького району за допомогою водозабірної споруди з порушенням вимог водного законодавства.

Тому виникла потреба по роз’ясненню даної ситуації від Деснянського басейнового управління водних ресурсів.
Наразі на території Чернігівської області 12 підприємств-водокористувачів, відповідно до статті 48 Водного кодексу України, здійснюють спеціальне водокористування для потреб зрошення.
Забір води здійснюється з річок Десна, Снов, Остер, Удай, Борзенка, Ревна, Убідь, Устіж, Трубіж. Всього протягом року сільгоспвиробники з поверхневих водних об’єктів мають дозвіл на забір води в обсязі 2,3 млн.м3.
Якщо говорити про річку Убідь, то забір води з неї здійснює одне підприємство з періодичністю один раз на п’ять років в об’ємі 105 тис. м3. на рік. В місці забору води річка є магістральним каналом осушувальної системи «Убідь» і зарегулювання води здійснюється за допомогою гідротехнічних споруд.
Станом на кінець травня на вказаній ділянці протяжністю 8,0 км магістрального каналу зарегульовано близько 550 тис. м3 води, дефіциту водних ресурсів на даний час не спостерігається, добовий забір води для зрошення складає близько 1 % від зарегульованого об’єму води.
При підготовці дозволу на спецводокористування проводиться розрахунок водоспоживання з врахування даних паспорта річки, розрахункового річного стоку (75-95% забезпеченості водності), даних довгострокових прогнозів водогосподарських балансів. Дозвіл встановлює добові та річні ліміти забору та використання води. Однією із умов здійснення забору води є наявність водовимірювального приладу та ведення обліку водокористування. У випадку відсутності такого обліку винні особи притягуються до адміністративної відповідальності.
Також на випадок погіршення водогосподарської обстановки за умови настання маловоддя,згідно статті 45 Водного кодексу України, передбачено обмеження прав водокористувачів або зміна умов водокористування, тобто шляхом зменшення лімітів забору поверхневих вод.
Враховуючи суспільний інтерес до цього питання, управлінням буде проведено додаткове вивчення стану річки Убідь з врахуванням гідрологічної ситуації 2020 року.
Деснянське басейнове управління водних ресурсів
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.