Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 4 листопада, 11:18:30

Робоча група перевіряє наявність порушень умов договору оренди ТЕЦ

26.05.2020   10:38Агенцiя

Окремі питання щодо комунального енергогенеруючого підприємства «Чернігівська ТЕЦ» зараз вивчає спеціальна робоча група Чернігівської міської ради.

Її створено для перевірки інформації стосовно можливих порушень виконання умов договору оренди ТЕЦ, викладеної в листі Управління Служби Безпеки України в Чернігівській області. У листі йдеться про ознаки можливого порушення умов договору оренди ЦМК в частині належного утримання майна та в частині забезпечення пожежної безпеки.  Засідання цієї робочої групи під головуванням заступника чернігівського міського голови Андрія Черненка відбулося в Чернігівській міській раді 25 травня.

Суть першого питання полягає в тому, що в електротехнічному цеху ТЕЦ виявлені ознаки непроведення у 2018 році ремонту електротехнічного обладнання, за яке разом зі встановленням сплачено понад 3 млн грн.  Разом з тим, на запит Фонду комунального майна Чернігівської міської ради ТОВ фірма «ТехНова» надала підтверджуючі документи про те, що дані підозри були перевірені шляхом розслідування кримінального провадження, яке у грудні 2019 року закрите у зв’язку з відсутністю підтвердження зловживань.

Дійсно фірмою «ТехНова» був укладений ряд договорів на постачання і монтаж електричного обладнання (у тому числі вакуумних вимикачів, системи збудження генератору та кабелів живлення), за якими кошти перераховані підряднику, а роботи не виконані в 2018 році. Але усе придбане обладнання на той час було в наявності, хоч і не встановлене. Встановлення вимагало зупинки окремих процесів на ТЕЦ, що у відповідності до технічних регламентів було тоді неможливим, пояснив на засіданні робочої групи керівник КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірма «ТехНова» Олексій Щербина.  Зараз це обладнання встановлене.

Претензії щодо забезпечення пожежної безпеки пов’язані з результатами перевірки ДСНС 2019 року, у приписі якої кількість зауважень перевищувала 80.  За інформацією підприємства, для усунення цих порушень  воно наразі здійснює наступні заходи: виконаний робочий проект по заміні існуючої станції пожежогасіння та сигналізації, розпочато процедуру проектування автоматичної системи пожежної сигналізації і газового пожежогасіння, а також закупівлю протипожежних дверей і люків.  Але мова йде про недоліки, що стали вважатися такими внаслідок зміни нормативних вимог. Приведення до них вимагає реконструкцій зі значними капіталовкладеннями.

Олексій Щербина підкреслив, що підприємство в рамках законодавства і технічних регламентів робить усе від нього залежне для того, щоби виявлені недоліки були виправлені без зволікань. 

Заслухавши представників усіх сторін – СБУ, ДСНС, ТЕЦ, Фонду комунального майна, депутатського корпусу міської ради – робоча група прийняла їх інформацію до уваги та запланувала виїзд на місце для огляду всіх об'єктів, зазначених у листі правоохоронного органу.

Довідково: цілісний майновий комплекс комунального енергогенеруючого підприємства «Чернігівська ТЕЦ» (1961 р. введення в експлуатацію) є основним виробником і постачальником послуг централізованого постачання тепла і гарячої води в місті Чернігові. Переданий в оренду ТОВ фірмі «ТехНова» з 2000 року. Наразі термін договору оренди продовжений до 2023 року. Згідно з умовами договору, орендар зобов’язаний утримувати орендоване майно в належному стані, здійснювати його відновлення, проводити капітальний і поточний ремонт та забезпечувати його пожежну безпеку.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліція встановлює обставини вибуху в полі, внаслідок якого двоє чоловіків загинули та одного травмовано 11:12

Учора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що внаслідок вибуху у полі у Борзнянській громаді Ніжинського району загинули двоє чоловіків (1993 та 2004 р.н) та ще один (1973 року народження) зазнав травм.

Посилення міжнародного партнерства: в ОВА підписали меморандум з БО «Кент з Україною» 10:48

Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Чернігівською ОДА й благодійною організацією «Кент з Україною» (Велика Британія) учора підписали перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем і засновник та керівник місії згаданої організації Джордан Мід.

Послуги без бар’єрів: у Бобровицькій громаді працює мобільний ЦНАП 09:43

На Бобровиччині команда місцевого Центру надання адміністративних послуг щодня працює над тим, аби послуги були доступні кожному — у лікарні, в старостаті чи просто вдома у громадян.

Прилуцькі поліцейські скерували до суду кримінальне провадження щодо підозрюваної у грабежі 09:11

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції завершили досудове розслідування та передали до Прилуцької окружної прокуратури обвинувальний акт щодо 23-річної мешканки Ніжина, яка відкрито заволоділа товаром із магазину.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини