У Чернігові ПЛР-тестування на COVID-19 проведене 777 осособам
На сьогоднішній ранок у Чернігові ковід діагностований у 27 людей. З них 3 вже одужали, а 6 на стаціонарному лікуванні (пневмонія середньої тяжкості, 1 хворий на подачі кисню, але без ШВЛ).
Інші інфіковані знаходяться вдома на самоізоляції. У них безсимптомний перебіг хвороби, це інфіковані з числа контактних осіб, які були виявлені шляхом ПЛР-тестування.
У Чернігові ПЛР-тестування на COVID-19 проведене 777 осособам і трохи більше 340 осіб перевірені експрес-тестами.
Про це повідомив щойно на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді керівник міського управління охорони здоров’я Владислав Кухар.
Усі медичні заклади працюють у масковому режимі, всім необхідним для цього вони забезпечені. Якщо є якісь скарги на незабезпечння масками – це десь спрацьовує людський фактор, з яким треба розбиратись індивідуально. Ресурс і можливість докупити необхідне у лікарень є.
Щодо інших видів надання меддопомоги - вже є дозвіл Кабінету Міністрів України на часткове відновлення планової госпіталізації для надання оперативного втручання якщо є загроза життю. Тобто потроху надання планової оперативної допомоги відновлюється, додав він.
Про підвищені зарплати медикам, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію. Як повідомив Владислав Кухар, усіма міськими лікарнями на квітень вже підписані з МОЗ пакети медичних гарантій на стаціонарну, амбулаторну допомогу і мобільні бригади. Тобто очікується, що за квітень цим медикам вже буде проведена підвищена оплата згідно всіх урядових і міністерських постанов. У Чернігові по всіх міських закладах збільшену зарплату за цей місяць повинні отримати порядку 80 осіб, включаючи мобільні бригади.
Разом з тим, ці кошти ще не надійшли, уточнив Владислав Кухар. Сподіваються їх отримати до кінця поточного тижня.
- Тоді чому міністр звітує, що вже все перераховано і тільки місцеві нерадиві чиновники затримують виплату заробітних плат лікарям? Якщо цих грошей ми не отримали? Мова йде про квітень, а зараз 19 травня. То хай і вагу цих заяв люди оцінять, - прокоментував ситуацію чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
У зв’язку з затримкою надходження державних коштів міський голова дав доручення, якщо не буде державних грошей до кінця тижня, організовувати підвищені виплати медикам за роботу з COVID-19 з бюджету міста. Адже саме такою була домовленість з лікарями: у разі затримок чи якихось проблем з державними коштами підвищену оплату їм гарантує міський бюджет. Хоча, якщо вже підписані всі пакети, то все-таки бажано дочекатися державних грошей, зазначив він.
Профільні управління міської ради отримали доручення робити розрахунки і підготовку до виплат, які можуть знадобитися.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Інвестиція в дитинство: як мікрогрант допоміг розвитку освітнього центру «Ідея» 10:33
«Ідея» – найбільший приватний заклад позашкільної освіти в Ніжині, який являє собою безпечне, комфортне та сучасне середовище для навчання та розвитку дошкільнят і школярів.
Погоджено виплати чернігівцям, житло яких постраждало внаслідок останніх ударів рф, на суму понад 2 млн грн 10:31
Рішеннями виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15 січня погоджено чергові виплати власникам пошкоджених квартир і приватних житлових будинків унаслідок останніх ударів російської федерації по території міста Чернігова.
15 січня: цей день в Україні і світі 08:27
День 1422 Російська агресія - Day 1422 Russian aggression
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».