Безпечне донорство крові під час карантину: що варто знати
Поширення захворюваності на COVID-19 вносить корективи у роботу багатьох медичних закладів. Не виняток і установи служби крові, які в таких умовах відчувають певний дефіцит донорів. У результаті — не можна створити необхідний запас крові та її компонентів для стабільної роботи лікарень, що здійснюють оперативні втручання.

— Нині донорів значно поменшало. Якщо раніше ми обслуговували щодня до 40 донорів, то тепер інколи їх не набирається і десятеро, — коментує в.о. генерального директора Чернігівського обласного центру крові Лілія Бузницька. — Така ситуація пов’язана, у першу чергу, із новим графіком руху громадського транспорту в місті, адже далеко не кожен, хто бажає здати кров, може скористатися таксі. Втім, ми намагаємося якось вирішити цю проблему — запрацював сервіс «Таксі для донора»: волонтери допомагають доставляти на донацію людей. Крім того, наша рекрутингова служба розміщує на сайті «DonorUA» інформацію про пошук бажаючих здати кров.
Ситуація із наявністю запасів крові розміщується щоденно на сайті закладу. Так, вранці 14 травня опубліковано повідомлення про дефіцит запасів еритроцитів другої позитивної групи крові із закликом до громадян прийти на донацію.
Враховуючи суворі карантинні вимоги, працівники обласного центру крові з розумінням ставляться до необхідності дотримання протиепідемічних заходів, що допомагають убезпечити від зараження як самих медиків, так і донорів. Наприклад, здійснюється обов’язкове температурне сканування. У центрі крові донору вимірюють температуру тіла, аби визначити — допускати чи не допускати його до здачі крові. Крім того, рекомендовано додатково перевірити температуру тіла вдома, щоб знати, яких результатів очікувати. Кожному з донорів, окрім бахіл і халатів, видають маску.
Перед донацією людина має обов’язково вимити руки та скористатися дезінфікуючим засобом.
Під час перебування у закладі варто дотримуватися дистанції не менше, ніж півтора метра один від одного.
Нагадуємо: людина не може здавати кров протягом найближчого місяця у разі, якщо в неї спостерігається підвищена температура тіла і наявні застудні симптоми.
Правилами також передбачені рекомендації до співробітників закладу, які повинні дезінфікувати донорське крісло після кожного донора, частіше прибирати і дезінфікувати зони, де донори обстежуються та відпочивають, а також дверні ручки, інші контактні поверхні.
Щоб захистити персонал та унеможливити передавання коронавірусу від донора до донора, всі працівники носять рукавички, котрі необхідно змінювати до та після кожного донора.
За інформацією пресслужби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).