Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся з представниками фермерських господарств області
Ініціював зустріч депутат обласної ради Іван Якуб. У заході взяли участь керівники податкової служби, Держгеокадастру в області, Чернігівського відділення Українського державного фонду підтримки фермерів.

– Для Чернігівщини фермерство є потужним напрямком. В області діє 1068 фермерських господарств. З них 13 створено в 2020 році. Посівна площа фермерських господарств під урожай 2019 року склала 135 тисяч гектарів, або 12% площі посіву всіх сільськогосподарських підприємств області, – зазначив голова ОДА.
Від усієї виробленої валової сільськогосподарської продукції частка фермерів складає 11,6%. Зокрема, фермерськими господарствами вироблено: зерна – 10% від обсягів виробництва всіх сільськогосподарських підприємств області, цукрових буряків – 32% від загального обсягу, соняшнику – 14%, каптоплі – 39%, плодів і ягід – 37%.
– Але є, звісно, проблемні моменти, обговорити які ми і зібралися, – каже Андрій Прокопенко. – Один з таких – блокування податкових накладних.
У грудні минулого року Кабмін схвалив Постанову №1165, якою затверджено новий Порядок зупинення реєстрації податкової звітності. Порядок почав діяти з 1 лютого 2020 року. Мета цього – більш ефективний механізм боротьби із зловживаннями. Для упередження формування фіктивного податкового кредиту внесені зміни до критеріїв, за якими проводиться автоматизований моніторинг. Усі підприємства України знаходяться у рівних умовах. При фіксації певних відхилень система автоматично блокує накладні.
Проте нововведення створило проблеми для фермерів. Серед найчастіших причин блокування податкових по фермерським господарствам – мала чисельність штатних працівників і відносно великі обороти підприємств.
Блокування фінансової звітності перешкоджає стабільній роботі фермерських господарств, адже у фермерів немає повноцінних бухгалтерських служб. Відповідно, вирішення спірних питань з податковою займає у фермерів час, якого зовсім немає в період весняно-польових робіт.
У свою чергу, податкова запевнила, що докладає всіх зусиль, щоб максимально спростити цей процес. За два з половиною місяці податковою комісією розглянуто 246 справ, по яким було прийнято 90% позитивних рішень.
Чернігівські податківці спрямували до головного офісу пропозиції для доопрацювання системи. Найближчим часом можна очікувати перегляду алгоритму роботи.
– Крім того, у форматі запитання-відповіді пройшлися по земельним питанням. Також обговорили реалізацію програми підтримки сільгоспвиробників на державному та обласному рівнях, – зауважив очільник області.
На Чернігівщині діє «Програма фінансової підтримки органічного виробництва в Чернігівській області», якою передбачено надання компенсації витрат сільгосптоваровиробників на проведення сертифікації виробництва органічної продукції.
У 2020 році у Державному бюджеті на підтримку сільського господарства закладено 4 мільярда гривень. Держпідтримка повністю збережена і після прийняття змін до бюджету в квітні. Кошти будуть розподілені наступним чином:
– фінансова підтримка фермерських господарств – 185 мільйонів гривень;
– надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – 215 мільйонів гривень;
– часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1 мільярд гривень;
– фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 1,2 мільярда гривень;
– фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 мільйонів гривень;
– державна підтримка розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції – 1 мільярд гривень.
– У 2019 році фермери області отримали з державного бюджету підтримки лише на 13,8 мільйона гривень. Тож цього року цей показник треба значно покращити, – зазначив Андрій Прокопенко.
Голова ОДА подякував фермерам за відверту розмову та конструктивний діалог. Також він запропонував змінити формат спілкування і зустрічатися безпосередньо у фермерських господарствах.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Уряд продовжив карантин до кінця червня 13:34
Кабінет міністрів продовжив режим надзвичайної ситуації через пандемію коронавірусу в Україні до 30 червня.
Звернення Президента щодо ситуації на кордонах України. ВІДЕО 12:19
Президент Володимир Зеленський у відеозверненні закликав обговорити питання, що постали сьогодні перед Україною.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 348 осіб 12:07
За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 21 квітня в області щеплено першою дозою 8927 людей, з них: вакциною AstraZeneca щеплено 8236 осіб, вакциною CoronaVac — 349 та вакциною Comirnaty (Pfizer-BioNTech) – 342.

Патрульні розшукали громадянина, який може бути причетним до пошкодження двох автомобілів 11:53
Вночі, близько 3-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що на вулиці Курсанта Єськова у дворі багатоповерхового будинку невідомий щойно пошкодив два автомобілі. За вказаною адресою направили один з екіпажів патрульної поліції.

Попри зростання захворюваності на ковід, карантинні заходи в Чернігові можуть скоригувати – як неефективні 11:31
За останній тиждень до «червоної зони» за рівнем епідемічної небезпеки по COVID-19 увійшла ще Полтавщина, тепер з таким епідемічним статусом в Україні 12 областей.