Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 12:19:47

Зроблено перші кроки до створення медичного центру дитячої гематології та пересадки кісткового мозку в Чернігівській області

15.05.2020   08:13Агенцiя

14 травня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з питань створення в області медичного центру дитячої гематології.

Під час сесії обласної ради, що відбулась цього тижня, розглядалось питання щодо забезпечення Чернігівської обласної дитячої лікарні медичним обладнанням для лікування дітей з онкогематологічними захворюваннями.

Це питання ініціював депутат Дмитро Блауш, до якого звернулись батьки дітей, які потребують лікування. Мова йшла про апарат для визначення концентрації лікарського засобу «метотрексат» у сироватці крові. Депутати прийняли рішення про виділення 5 мільйонів гривень на його придбання.

— Чернігівська обласна державна адміністрація повністю підтримує цю ініціативу. Це важлива і потрібна справа. Нині хворі діти нашої області за необхідності направляються до спеціалізованої лікарні «Охматдит» у Києві.
Для надання якісної медичної допомоги безпосередньо в Чернігівській області маємо створити для цього всі потрібні умови. А це не тільки спеціальне медобладнання та спецбокси (їх має бути хоча б два), а й відповідне кадрове забезпечення. Саме тому сьогодні разом з депутатом облради Дмитром Блаушем зустрілися із профільними фахівцями та лікарями, щоб спільно визначити, як найкраще реалізувати цей проект, — зазначив Андрій Прокопенко.

Було обговорено два варіанти створення дитячого онкогематологічного центру: на базі обласної дитячої лікарні та онкоцентру.

Що стосується обласної дитячої лікарні, то тут є 13 гематологічних ліжок. Працюють три гематологи. Але зважуючи всі аспекти цього проєкту, директор закладу Олександр Карета зазначив, що на даний час лікарня об’єктивно не зовсім готова до створення на її базі повноцінного центру дитячої онкогематології.

Інша ситуація в медичному центрі сучасної онкології. В центрі забезпечується мультидисциплінарний підхід у лікуванні онкогематологічних захворювань (застосовується хіміо-, променева терапія). У гематологічному відділенні, що повністю забезпечене кадрами, надається допомога не тільки дорослим, а й дітям старшого віку. Також є централізована поставка хіміопрепаратів, що дає можливість раціонально їх використовувати.

Тому, на думку в.о. директора медзакладу Юрія Шеня, центр дитячої гематології доцільніше і раціональніше створити на базі онкоценру. У тому числі, враховуючи кадрову забезпеченість та добру технічну оснащеність саме для лікування онкохворих. Ще один плюс такого варіанту — перспективи створення на базі закладу Центру з пересадки кісткового мозку (в Україні їх лише декілька). Відповідний проєкт планується реалізувати за кошти ДФРР (документи подані на розгляд регіональної комісії).

На сьогодні в області проживають 75 дітей, хворих на онкогематологічні захворювання. Створення медцентру дитячої гематології, а в перспективі Центру з пересадки кісткового мозку, забезпечить якісне лікування онкогематологічних хворих як з Чернігівщини, так і з інших регіонів України.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.