Оперативники затримали міжрегіональну організовану злочинну групу викрадачів елітних автомобілів
Зловмисники діяли на території декількох областей та використовували найсучасніші технології. Викрадені машини вони пропонували власникам викупити за грошову винагороду або розбирали їх і продавали на запчастини.

Поліцейські затримали організатора злочинного бізнесу та його спільників. Про це повідомив начальник Департаменту карного розшуку Національної поліції України Вадим Дзюбинський.
За його словами, співробітники Департаменту карного розшуку спільно з оперативниками Полтавської та Чернігівської областей під процесуальним керівництвом прокуратури задокументували та припинили діяльність міжрегіональної організованої злочинної групи. Зловмисники «спеціалізувалися» на викраденні автомобілів елітних марок «TOYOTA, LEXUS, RANGE ROVER».
Фігуранти використовували найсучасніші технології для відкриття автомобіля та приведення в дію двигуна. Викрадені машини доставляли до заздалегідь підготовлених місць розбору. А потім пропонували власникам повернути їх за винагороду або ж розбирали і продавали на запчастини.
«6 травня поліцейські затримали членів організованої злочинної групи. Наразі проведено 19 санкціонованих обшуків на території Київської, Полтавської, Чернігівської та Миколаївської областей. За адресами мешкання фігурантів та місць розукомплектування викраденого автотранспорту виявлено та вилучено автомобілі, у тому числі із іноземною реєстрацією, радіостанції, різноманітні номерні знаки, які використовувалися для злочинної діяльності, та інші речові докази»,- зазначив Вадим Дзюбинський.
Він додав, що затримання фігурантів проводилося за участю бійців спецпідрозділу КОРД та батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Полтавській області.
«На цей час встановлена причетність фігурантів до викрадення п’яти автомобілів. Внаслідок протиправної діяльності злочинної групи потерпілим завдано збитків на суму близько 10 мільйонів гривень», - зазначив начальник Департаменту карного розшуку Нацполіції.
Наразі зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 289 (Незаконне заволодіння транспортними засобами, що завдало великої матеріальної шкоди) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років позбавлення волі. Вирішується питання щодо обранням їм запобіжних заходів.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у столиці оперативники Нацполіції затримали групу викрадачів автомобілів «преміум-класу».
Управління комунікації Національної поліції України
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.