Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 березня, 17:15:14

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба взяв участь в обласній нараді з питань соціального захисту дітей

07.05.2020   08:11Агенцiя

На Чернігівщині у зв’язку із запровадженням карантину з інтернатних закладів до батьків (або осіб, які їх замінюють) повернулася майже тисяча дітей. Більшість таких родин перебувають у складних життєвих обставинах.

Як забезпечується соціальний захист дітей, обговорили 6 квітня на нараді в облдержадміністрації. У заході взяли участь Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ірина Жмака, представники профільних структурних підрозділів. У режимі відеозв’язку — представники РДА та ОТГ.

— Майже півроку, враховуючи літні канікули, діти знаходитимуться у родинах. Це вимушений крок у зв’язку із запровадженням карантинних заходів, — зазначила Наталія Романова. — Звичайно, для дитини пріоритетною формою виховання залишається сімейна. Але нинішні умови, коли діти повернуті до біологічних батьків без попередньої оцінки ситуації у конкретній родині, ставлять під загрозу безпеку перебування у таких сім’ях.

За словами начальника Служби у справах дітей ОДА Людмили Зеленько, через різні обставини, у тому числі через неналежні умови проживання, із родин до інтернатних закладів вже повернуто 13 дітей.

Щоб попередити проблемні ситуації, забезпечується контроль за дотриманням прав та інтересів дітей, які повернулись додому з інституцій. В області також скоординовано роботу зі з’ясування профільними органами та службами відомостей про дітей — мешканців Чернігівщини, які повернулись на період карантину з інтернатних закладів інших регіонів.

У посиленому режимі під час карантину працюють центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Так, працівники центрів та фахівці із соціальної роботи провели оцінку потреб 719 дітей (проживають у 464 сім’ях), які повернулись з інституцій. Складні життєві обставини виявлено у 174 родинах (а це 356 дітей), поінформувала директор ОЦСССДМ Алла Кот. Соціальні послуги надавались 547 сім’ям. Отримують родини і гуманітарну допомогу. Це, в основному, продуктові набори. До процесу активно залучаються благодійники та волонтери.

— Завдання держави — належним чином попіклуватися про дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах. При цьому забезпечити їм виховання у родинному середовищі. Тому на сьогодні вкрай актуальна реформа деінституціалізації, оскільки інтернатна система є руйнівною для дитини, — наголосив Микола Кулеба. — Належна організація роботи на місцях щодо підтримки сімей може убезпечити дітей від повернення в інтернати восени.

У ході наради також піднімалось питання дистанційної освіти дітей, які повернулись з інтернатів. Забезпечити його на належному рівні досить складно, оскільки більшість родин фінансово малозабезпечені. Тут, на переконання присутніх, мали б краще спрацювати самі інтернати, долучившись до оцінки потреб своїх вихованців та спільно з представниками місцевих органів влади шукали ресурси для придбання необхідних речей. Приміром, своїх вихованців не забувають в Удайцівському навчально-реабілітаційному центрі: працівники закладу перевіряють умови проживання у родинах та надають гуманітарну допомогу.

Своїм досвідом поділився і Микола Кулеба: кожного тижня за місцем проживання як волонтер відвідує сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, допомагає продуктами харчування, необхідними речами. Він закликав усіх присутніх об’єднати зусилля і підтримати таких дітей, особливо у теперішній час.

Щодо грошових виплат: за словами директора Департаменту соціального захисту населення ОДА Олега Русіна, допомога на дитину одиноким матерям, а також малозабезпеченим сім’ям на період канікул, коли дитина не перебуває на державному забезпеченні в інтернаті, перераховувалася. Доцільно було б це робити і під час карантину, щоб повністю забезпечити соціальний захист дитини. Але нормативні документи такої підстави не передбачають. З іншої сторони, за такими виплатами має бути контроль цільового використання. Адже не факт, що батьки витратять кошти саме на потреби дитини.

Підсумовуючи, Наталія Романова наголосила, що за проведеним моніторингом безпеки дітей має бути проведений більш глибокий і фаховий аналіз причин їх потрапляння до інституцій. Адже ситуація, що склалась з вимушеним поверненням дітей з інтернатів системи освіти, — нагода оцінити потреби цих дітей, спроможність батьків виконувати свої функції. Це допоможе визначити, скільки дітей можуть залишитись у родинах або взагалі до них не повертатись за відсутності належного батьківського піклування чи інших причин. Також це можливість об’єктивно сформувати потребу у створенні сімейних форм виховання. Як результат усіх дій — кожна дитина матиме індивідуальну дорожню карту з інтеграції у середовище сім’ї та громади, затверджену на відповідних комісіях з питань захисту прав дитини.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 59 нових випадків COVID-19

Виявлено 59 нових випадків COVID-19 17:00

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА, станом на 3 березня в області зафіксовано 59 нових випадків COVID-19.

Кабмін погодив кандидатуру першого заступника голови Чернігівської ОДА

Кабмін погодив кандидатуру першого заступника голови Чернігівської ОДА 14:54

Кабінет Міністрів України погодив кандидатуру Бойко Олену Анатоліївну першим заступником голови Чернігівської ОДА.

За фактом завдання тілесних ушкоджень ліцеїсту відкрито кримінальне провадження

За фактом завдання тілесних ушкоджень ліцеїсту відкрито кримінальне провадження 14:48

За процесуального керівництва Чернігівської місцевої прокуратури проводиться розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом завдання тілесних ушкоджень вихованцю Чернігівського ліцею з посиленою фізичною підготовкою (ч. 1 ст. 121 КК України).

Блокування прийняття бюджету 2021: останній шанс отримати посади в Прилуцький міській раді

Блокування прийняття бюджету 2021: останній шанс отримати посади в Прилуцький міській раді 13:31

Політична криза, що триває наразі в місцевому парламенті, досягла свого піку. Опозиційна група депутатів постійно ігнорує роботу сесії, через що заблоковано ухвалення ряду важливих питань, зокрема – прийняття бюджету на 2021 рік.

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен

Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко зустрілася з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини Анкою Фельдгузен 13:11

Під час зустрічі вони обмінялися привітаннями та обговорили питання створення меморіалу на місці перепоховання корюківців, загиблих від рук нацистів 1-2 березня 1943 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини