Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 лютого, 00:23:13

Чернігівка розказала поліції, як її ошукали шахраї

05.05.2020   08:03Агенцiя

Поліцейські розшукують шахраїв, що видурили у 78-річної пенсіонерки з Чернігова усі заощадження. Жінка повірила голосу в трубці, що представився її дочкою, яка нібито терміново потребує грошей.

До Чернігівського відділу поліції продовжують звертатися ошукані пенсіонери, що довірилися незнайомцям та необачно віддали свої заощадження. Зловмисники діють за старою схемою: телефонують і повідомляють, що близька людина (син, дочка, племінник) потрапили в біду і потребують негайної допомоги.

Постраждалі часто зізнаються поліцейським, що читали про шахрайські схеми, або чули про них від близьких. Однак несподіваний дзвінок із розповіддю про нещастя, яке нібито сталося із рідною людиною, у багатьох «вимикає» логічне мислення.

Постраждала від цієї шахрайської схеми і чернігівка Любов Спиридонова. Її дочка мешкає за кордоном, тому дзвінок по міжміській лінії на стаціонарний телефон пенсіонерку не здивував. У трубці Любов Дмитрівна почула схвильований жіночий голос: «Мамо, я в біді! Допоможи!». Далі – стандартний для шахраїв текст: «Я в поліції. Потрібні гроші, щоб мене відпустили і закрили справу». Після цього трубку взяв «слідчий» і попросив назвати адресу, за якою можна забрати кошти. Налякана жінка слухняно виконала всі вказівки шахраїв і відчинила двері невідомому молодику. Він забрав всі заощадження жінки – 400 доларів та 10 тисяч гривень – та швидко зник.

Лише після цього пенсіонерка подзвонила до дочки. Виявилося, що вона в цей час спокійно спала у себе вдома. Ошукана чернігівка звернулася із заявою до Чернігівського відділу поліції.

За фактом злочину поліцейські відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Поліцейські застерігають: аферисти весь час контролюють психологічний стан жертви, змушують нервувати й ведуть діалог так, що співрозмовник погоджується допомогти родичеві.

Тож, аби ваші літні родичі не розгубилися у екстреній ситуації, недостатньо просто розказати їм про поширені шахрайські схеми. Поліція рекомендує скласти разом з ними покроковий план дій: що робити, якщо незнайомець телефонує або приходить додому та лякає нещастями.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22

Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року

156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19

Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути

На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01

До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»

Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40

Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.

Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37

1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.