Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 30 січня, 17:50:09

Основні хімічні та фізико-хімічні показники якості знаходяться в межах норм гранично допустимих концентрацій

02.05.2020   09:41Агенцiя

Днями в соцмережах поширилась інформація про забруднення поверхневих вод транскордонної річки Судость – правої притоки річки Десна (загальна довжина - 208 км, в межах України - 17 км.). Її витік знаходиться на території Російської Федерації, в межах України🇺🇦 протікає територією Чернігівської області (Н.-Сіверський р-н), де і впадає в р. Десна.

Лабораторією моніторингу вод та ґрунтів Деснянського БУВР здійснюється щомісячний контроль якості поверхневих вод з транскордонних ділянок водотоків в зоні діяльності управління, до переліку яких відноситься і річка Судость.

За даними останнього квітневого (16.04.2020) відбору проб води з річки Судость біля с. Грем’яч Новгород-Сіверського району встановлено, що основні хімічні та фізико-хімічні показники якості знаходяться в межах норм гранично допустимих концентрацій для водойм рибогосподарського призначення (ГДК). За винятком заліза загального – 0,29 мг/дм³ (перевищення ГДК у 2,9 разів), та марганцю – до 0,052 мг/дм³ (перевищення ГДК у 5,2 рази), який не пов’язаний з техногенним забрудненням водойм, а зумовлений природною геохімічною обстановкою.

По азотній групі та фосфатах перевищень не виявлено. Вміст органічного забруднення води – ХСК 28,0 мгО2/дм³. Вміст розчиненого у воді кисню залишається задовільний - 10,10 мгО2/дм³. Концентрація інших гідрохімічних показників відповідає нормативним значенням ГДК.

За останні 10 років якісний стан вод р.Судость залишається стабільним та незмінним. Спостерігаючи за динамікою гідрохімічної якості води, в пункті моніторингу лише інколи фіксувались сезонні поодинокі коливання концентрацій окремих показників по фосфат-іонам і амоній-іонам. Проте, ці явища є природніми та не несуть загрози для живих організмів річки.

На території Чернігівської області р. Судость не зазнає антропогенного впливу. Скид зворотних (стічних) вод у поверхневі водні об’єкти її басейну не здійснювався. Згідно державного обліку водокористування за даними звітності форми № 2ТП-водгосп в межах її басейну водокористування здійснювали три підприємства-водокористувача Чернігівської області.

Деснянське БУВР продовжуватиме своєчасне спостереження за якістю поверхневих вод річки Судость відповідно до переліку пунктів моніторингу масивів поверхневих вод в частині проведення спостережень на транскордонних ділянках водотоків та інформуватиме вас про будь-які зміни її якісного стану.

Останні новини Чернігівщини

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10

З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.

Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05

Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).

У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36

Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32

Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25

Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини