Суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора у справі щодо членів організованої групи, які обвинувачуються у незаконних порубках лісу
Чернігівський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора, скасувавши ухвалу Менського районного суду області, якою кримінальне провадження по обвинуваченню 5 осіб, 4 з яких члени організованої групи, закрито у зв’язку з декриміналізацією кримінального правопорушення.
Так, у 2019 році прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт, відповідно до якого особи обвинувачуються у вчиненні низки злочинів, пов’язаних з незаконною порубкою дерев на території області (ст. 246 КК України).
Протиправними діями злочинної групи заподіяно істотну шкоду навколишньому природному середовищу та спричинено збитки на загальну суму 1 120 834, 88 грн.
Проте рішення суду першої інстанції про закриття кримінального провадження мотивоване тим, що на час вчинення особами інкримінованих їм дій, мінімальний розмір істотної шкоди як ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, мав би становити 1 762 000 грн.
При цьому в суді апеляційної інстанції доведено, що кримінальна відповідальність обвинувачених жодним чином не скасовується Законом України № 2531- VIII, оскільки одним із обов'язкових елементів складу цього злочину є наявність істотної шкоди, завданої довкіллю, яка не має виразу у матеріальній формі.
Наразі справу направлено на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45
20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39
До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.
Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35
Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.
20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30
День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression
ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01
Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.