Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 07:28:56

За три місяці цього року на Чернігівщині зафіксовано майже 400 порушень правил рибальства

30.04.2020   09:50Агенцiя

Стан промислового лову риби у водоймах області, а також проведені заходи щодо захисту та збереження водних біоресурсів обговорили 29 квітня в облдержадміністрації. Нараду провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Так, на стан популяції водних біоресурсів негативно впливає низка факторів. Зокрема, бездощів’я восени минулого року та навесні поточного, безсніжна зима. У результаті — відсутність паводків, що мали б сприяти нормальному відтворенню більшості видів риби.

Ще один фактор — невідповідність обсягів вилову та відтворення водних біоресурсів: користувачі заселяють водойми одними видами водних біоресурсів, а отримують ліміти на вилучення зовсім інших (ліміти та визначення прогнозу допустимого вилову для нашої області здійснює Інститут рибного господарства НААН України на підставі наукового обґрунтування).

Також, попри діючі заборони («сезон тиші», весняно-літню заборону на вилов водних біоресурсів, карантинні обмеження у зв’язку із поширенням захворювання на COVID-19 тощо), в області фіксуються непоодинокі факти браконьєрства.

Як повідомив начальник Управління Державного агентства рибного господарства в області Микола Каленюк, лише за перший квартал цього року викрито 389 порушень правил рибальства, серед яких — лов риби забороненими знаряддями, незаконний продаж водних біоресурсів, зберігання та збут заборонених знарядь лову. На порушників накладено штрафи на понад 40 тисяч гривень. Збитки сягають майже 90 тисяч. Вилучено 617 заборонених знарядь лову, півтори тисячі кілограмів водних біоресурсів. У результаті маємо 8 кримінальних справ.

До слова, у 2019 році зафіксовано майже 1,6 тисячі порушень правил рибальства, накладено штрафів на загальну суму 213 тисяч гривень.

Варто зазначити, що за кількістю водойм Чернігівщина займає друге місце в Україні. При цьому в рибоохоронному патрулі працює всього 15 інспекторів. Навантаження на одну особу — майже 600 кілометрів річок (2,8 тисячі гектарів водоймищ). Фізично охопити перевірками всю територію просто неможливо. До того ж, не вистачає плав- та інших спецзасобів (квадрокоптерів, тепловізорів) для їх здійснення.

Крім того, проведення перевірок ускладнює й те, що державні інспектори рибоохорони не мають права складати адмінматеріали за порушення правил рибальства на територіях природно-заповідного фонду.

Контроль за ситуацією стосовно браконьєрського вилову риби (зокрема, на територіях природно-заповідного фонду) та охорону водних біоресурсів в області також здійснює екоінспекція. Втім, фахівців тут ще менше, ніж в рибоохороні.

Щодо промислового вилову: на Чернігівщині його здійснюють 7 користувачів, які щороку в середньому вилучають 56 тонн водних біоресурсів. Щоб поновити рибні запаси, вони вселяють короп, товстолоб (щороку 3-4 тисячі екземплярів). Цьогоріч проводили роботи зі встановлення штучних нерестовищ.

У ході наради обговорили й торгівлю рибою. Цей процес контролюється Головним управлінням Держпродспоживслужби в області.

— Захист та збереження водних біоресурсів — справа не тільки контролюючих служб та правоохоронців. До цієї роботи мають активно долучатися громадськість та місцева влада, науковці, екологи. Щоб докорінно змінити ситуацію з обмілінням і низькими запасами водних біоресурсів у водоймах не лише Чернігівщини, потрібні загальнодержавний підхід і законодавчі зміни. Для цього будемо готувати відповідні звернення до Кабміну з чіткими пропозиціями кожної зі сторін, — зазначив Олександр Савченко.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).