Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 жовтня, 16:53:15

Перевірено 108,7 тис. тонн вантажів та 125,6 тис. штук об’єктів регулювання

28.04.2020   10:12Агенцiя

Протягом перших трьох місяців 2020 року при відвантаженні за межі області перевірено понад 108 з половиною тис. тонн вантажів і 125,6 тис. штук об’єктів регулювання.

Протягом 1 кварталу 2020 року спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області виконали значний обсяг робіт по здійсненню державного контролю за дотриманням особливого карантинного режиму і проведенню заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні об’єктів регулювання; по виявленню, локалізації і ліквідації регульованих шкідливих організмів; запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких організмів,  проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь, посівів, насаджень, рослинності закритого ґрунту, розробка прогнозів, виявлення і своєчасне інформування про наявність і розвиток шкідників та хвороб рослин, а також бур’янів; моніторингу насіннєвих компаній, які займаються реалізацією насіння на території Чернігівської області.

Видано 4557 фітосанітарних сертифікатів, 3 фітосанітарні сертифікати на реекспорт та  516 карантинних  сертифікатів. Відмовлено у видачі 4 фітосанітарних сертифікатів через невідповідність об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-імпортерів (це шкідники в живому стані та карантинні бур’яни).

Проводились перевірки підприємств щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства у в сфері карантину рослин (38 планових і 5 – позапланових. Їх результатом є 21 припис щодо усунення порушень та 18 штрафів на суму 3366,00 грн) та у сфері захисту рослин (17 планових заходів і 2 – позапланові. Складено 14 приписів щодо усунення порушень та накладено 2 штрафи на суму 476,00 грн).

Крім того, зареєстровано 16 суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання.

За I квартал 2020 року спеціалісти відділу фітосанітарних заходів на кордоні проінспектували  при розмитненні у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні 225 вагонів,  2802 автомашини та 119 контейнерів. При здійсненні фітосанітарного контролю оглянуто 27089,351 тонн імпортних, 23,24 тонн транзитних об’єктів регулювання, 61826 штук дерев’яного пакувального матеріалу і 9272 штук садивного матеріалу.

Усі прогнозовані обсяги робіт щодо захисту сільськогосподарських культур у господарствах області  від шкідників, хвороб та  бур’янів протягом вегетаційного періоду виконані.

Постійно проводиться інформування підприємств, установ, організацій та громадян у сфері захисту рослин, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, про своєчасне проходження медичного огляду та отримання допуску (посвідчення) на право роботи із засобами захисту рослин.

Впродовж I кварталу 2020 року допуски на право роботи, пов’язаної з пестицидами та агрохімікатами, і посвідчення про проходження спеціальної підготовки отримали 902 особи, що на 43% більше ніж за відповідний період минулого року.

Фітосанітарний моніторинг посівів сільгоспкультур на виявлення, заселення шкідниками та ураження хворобами проведено на площі більше ніж 20,0 тис. га. Тривають весняні контрольні обстеження стосовно перезимівлі основних шкідників сільськогосподарських рослин.

Протягом звітного періоду до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва занесено 19 суб'єктів господарювання, які мають право на виробництво та реалізацію насіння. З них 13 суб'єктів господарювання займаються виробництвом насіння зернових, зернобобових та олійних культур, 5 – садивного матеріалу картоплі та 1 – насіння овочевих культур.

Спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва і розсадництва надали 518 консультацій фізичним особам-підприємцям та юридичним особам, які здійснюють господарську діяльність у сфері насінництва та розсадництва. Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) відділом проведено 3 планові перевірки, за результатами яких складено 3 приписи.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 167 нових випадків COVID-19

Виявлено 167 нових випадків COVID-19 16:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 жовтня в області зафіксовано 167 нових випадків COVID-19.

Впродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 4 пожежі

Впродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 4 пожежі 14:19

Протягом минулої доби на території Чернігівської області виникло 4 пожежі, з яких 2 у житловому секторі громадян, 1 в природних екологічних системах, 1 на об'єкті.

Анатолій Гунько:

Анатолій Гунько: "Якісна освіта – це перепустка в життя для підростаючого покоління" 14:11

Освіта – одне з найболючіших питань нашого сьогодення. Але якщо поставити собі за мету, то можна вирішити навіть найбільш складні проблеми, впевнений кандидат в народні депутати України по виборчому округу №208, правозахисник та засновник громадської організації "Правозахист плюс" Анатолій Гунько.

Родина з 3-х осіб потрапила в лікарню після вживання відварених та підсмажених грибів зеленушок

Родина з 3-х осіб потрапила в лікарню після вживання відварених та підсмажених грибів зеленушок 12:56

ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони України» повідомляє про випадок отруєння дикорослими грибами в м. Городня.

Все, що треба знати про нові правила голосування. ВІДЕО 12:49

25 жовтня в Україні – місцеві вибори! Вони відбуваються кожні п'ять років, а інколи – частіше. Проте цього разу вибори проводитимуть за новими правилами, які дуже відрізняються від звичних.