Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 січня, 07:14:17

Перевірено 108,7 тис. тонн вантажів та 125,6 тис. штук об’єктів регулювання

28.04.2020   10:12Агенцiя

Протягом перших трьох місяців 2020 року при відвантаженні за межі області перевірено понад 108 з половиною тис. тонн вантажів і 125,6 тис. штук об’єктів регулювання.

Протягом 1 кварталу 2020 року спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області виконали значний обсяг робіт по здійсненню державного контролю за дотриманням особливого карантинного режиму і проведенню заходів з карантину рослин при вирощуванні, заготівлі, вивезенні, зберіганні, переробці, реалізації та використанні об’єктів регулювання; по виявленню, локалізації і ліквідації регульованих шкідливих організмів; запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких організмів,  проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь, посівів, насаджень, рослинності закритого ґрунту, розробка прогнозів, виявлення і своєчасне інформування про наявність і розвиток шкідників та хвороб рослин, а також бур’янів; моніторингу насіннєвих компаній, які займаються реалізацією насіння на території Чернігівської області.

Видано 4557 фітосанітарних сертифікатів, 3 фітосанітарні сертифікати на реекспорт та  516 карантинних  сертифікатів. Відмовлено у видачі 4 фітосанітарних сертифікатів через невідповідність об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-імпортерів (це шкідники в живому стані та карантинні бур’яни).

Проводились перевірки підприємств щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства у в сфері карантину рослин (38 планових і 5 – позапланових. Їх результатом є 21 припис щодо усунення порушень та 18 штрафів на суму 3366,00 грн) та у сфері захисту рослин (17 планових заходів і 2 – позапланові. Складено 14 приписів щодо усунення порушень та накладено 2 штрафи на суму 476,00 грн).

Крім того, зареєстровано 16 суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність, пов’язану з виробництвом та обігом об’єктів регулювання.

За I квартал 2020 року спеціалісти відділу фітосанітарних заходів на кордоні проінспектували  при розмитненні у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні 225 вагонів,  2802 автомашини та 119 контейнерів. При здійсненні фітосанітарного контролю оглянуто 27089,351 тонн імпортних, 23,24 тонн транзитних об’єктів регулювання, 61826 штук дерев’яного пакувального матеріалу і 9272 штук садивного матеріалу.

Усі прогнозовані обсяги робіт щодо захисту сільськогосподарських культур у господарствах області  від шкідників, хвороб та  бур’янів протягом вегетаційного періоду виконані.

Постійно проводиться інформування підприємств, установ, організацій та громадян у сфері захисту рослин, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, про своєчасне проходження медичного огляду та отримання допуску (посвідчення) на право роботи із засобами захисту рослин.

Впродовж I кварталу 2020 року допуски на право роботи, пов’язаної з пестицидами та агрохімікатами, і посвідчення про проходження спеціальної підготовки отримали 902 особи, що на 43% більше ніж за відповідний період минулого року.

Фітосанітарний моніторинг посівів сільгоспкультур на виявлення, заселення шкідниками та ураження хворобами проведено на площі більше ніж 20,0 тис. га. Тривають весняні контрольні обстеження стосовно перезимівлі основних шкідників сільськогосподарських рослин.

Протягом звітного періоду до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва занесено 19 суб'єктів господарювання, які мають право на виробництво та реалізацію насіння. З них 13 суб'єктів господарювання займаються виробництвом насіння зернових, зернобобових та олійних культур, 5 – садивного матеріалу картоплі та 1 – насіння овочевих культур.

Спеціалісти відділу контролю у сфері насінництва і розсадництва надали 518 консультацій фізичним особам-підприємцям та юридичним особам, які здійснюють господарську діяльність у сфері насінництва та розсадництва. Відповідно до річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) відділом проведено 3 планові перевірки, за результатами яких складено 3 приписи.

Останні новини Чернігівщини

Яких кінострічок чекати у 2021 році? 12:09

У 2021 році вийде чимала кількість цікавих фільмів. Чого лише вартує четверта частина “Матриці”.

Як боротися зі швидкою втомою взимку? 7 простих кроків

Як боротися зі швидкою втомою взимку? 7 простих кроків 12:05

Кожен із нас час від часу почувається втомленим. Але, інколи, ця втома може надто затягнутися і стати постійним явищем. Найчастіше це трапляється взимку.

Сіємо розсаду помідоів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю

Сіємо розсаду помідоів: які дні сприятливі для майбутнього урожаю 11:57

Коли сіяти, щоб отримати багатий урожай

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати

Смачні рецепти вихідного дня: як приготувати "Королівську ватрушку" 11:51

Невідомо, хто вигадав назву «Ватрушка по-королівськи», але смак цієї випічки дійсно на неї заслуговує.

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 січня 2021 року

Гороскоп на наступний тиждень 25-31 січня 2021 року 11:46

Мета ретроградного Меркурія - зробити людей терплячішими, це допоможе впоратися з неприємними обставинами в цей період.