Ювенальні прокурори відстоюють у суді права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Ювенальними прокурорами проводиться активна робота щодо поновлення прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які закінчили заклади освіти, на отримання гарантованої державної грошової допомоги.
Так, Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Бахмацької місцевої прокуратури, зобов’язавши Районний центр з обслуговування закладів освіти Талалаївської районної ради нарахувати та виплатити випускникам підпорядкованого навчального закладу одноразову грошову допомогу, передбачену Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Відтак, 3 випускникам буде виплачено державну допомогу – по 12 162 гривні кожному.
Встановлено, що відповідачем не нараховано та не виплачено дітям грошову допомогу, з огляду на те, що після закінчення школи вони продовжили навчання в інших навчальних закладах, а не працевлаштувалися чи стали на облік у центрі зайнятості. Також з необхідними документами для виплати допомоги до нього не зверталися.
При цьому, судом підтверджено правову позицію прокурора щодо необхідності здійснення виплат усім випускникам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від того чи продовжили навчання або працевлаштувалися.
Крім того, обов’язок щодо виплати випускникам цієї категорії одноразової грошової допомоги є безумовним та не залежить від наявності звернень про виплату грошової допомоги.
Довідково: на даний час на розгляді в суді перебуває ще 6 позовів прокурорів про нарахування та виплату одноразової грошової допомоги 12 випускникам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на загальну суму понад 132 тисячі гривень.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Резонансне вбивство поліцейського в місті Бахмач. Засуджено контролера Служби судової охорони 12:45
За апеляційною скаргою прокурора Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд скасував виправдувальний вирок суду першої інстанції та постановив новий, яким 28-річного контролера Служби судової охорони в Чернігівській області визнано винним в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України).
На Чернігівщині росіяни поцілили в приватний житловий будинок: поліція документує наслідки 12:44
Ввечері 18 листопада росіяни вкотре атакували мирне населення м. Семенівка Новгород-Сіверського району.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:42
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
На Чернігівщині тривають пошуки зниклого неповнолітнього Ростислава Полєхіна 07:59
До пошуків 17-річного Ростислава Полєхіна максимально задіяні всі служби поліції Чернігівщини, працівники ДСНС, нацгвардійці, водолази, кінологи зі службовими собаками, громадськість. Для розшуку використовуються безпілотні літальні апарати та спецтехніка.
19 листопада: цей день в Україні і світі 07:58
День 1365 Російська агресія - Day 1365 Russian aggression