Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 11:59:07

Пропозиції з вирішення проблемних питань медичної галузі регіону, напрацьовані робочою групою в облраді, буть направлені до профільного Комітету парламенту

24.04.2020   09:14Агенцiя

23 квітня заступник голови обласної ради Арсен Дідур провів засідання робочої групи щодо підготовки пропозицій стосовно удосконалення надання населенню області медичних послуг, передбачених програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

До пошуку шляхів роз'язання проблемних питань медичної галузі регіону долучилися народний депутат України Валерій Зуб, члени робочої групи: голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Микола Дейкун, заступник директора Департаменту фінансів обласної державної адміністрації Любов Жукова, заступник начальника управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Алла Здор, генеральний директор КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради Андрій Жиденко, генеральний директор КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» Чернігівської обласної ради Юрій Шень, генеральний директор КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Чернігівської обласної ради Володимир Ященко, директор ТОВ «ВАША НАДІЯ» Сергій Малець, а також представники виконавчого апарату обласної ради.

Ключовим питанням під час обговорення було удосконалення роботи медичної галузі регіону, аби заклади охорони здоров'я стали конкурентоспроможними, ефективними та мали змогу забезпечити надання якісних послуг пацієнтам.

У своїх виступах члени робочої групи відмічали, що реформування медицини давно на часі та є необхідною умовою подальшого розвитку. Але, як зазначалося під час діалогу, враховуючи недостатній обсяг оплати через пакет медичних гарантій, фінансування наразі не покриває необхідні витрати на лікування пацієнтів. Разом з тим, тарифи на надання психіатричної допомоги дорослим та дітям, а також на лікування дорослих та дітей із туберкульозом, є необґрунтовано низькими. Залишаються невизначеними шляхи покриття видатків на утримання дитячих санаторіїв; на відшкодування закладами охорони здоров'я пільгових пенсій; на виплату заробітної плати медичним працівникам, які залучаються до роботи в медичній комісії військкомату під час проведення призову та прийняття на службу за контрактом; на виплату середньомісячного розміру заробітної плати медичним працівникам, які прийняті на військову службу за контрактом; на оплату праці лікарів-інтернів; на забезпечення хворих медиковідновлювальними засобами.

Крім цього, відмічається нестача коштів утримання медичної інфраструктури тощо. У зв'язку із низкою озвучених проблемних питань і, зокрема, недофінансуванням медичних закладів, які уклали договори з Національною службою здоров'я України, від представників медичної спільноти прозвучали радикальні думки про відмову від послуг НСЗУ.

Тож робочою групою вирішено направити напрацьовані пропозиції з розв'язання проблемних питань медичної галузі регіону до Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Народний депутат України Валерій Зуб висловив готовність врахувати усі зауваження та виступити із відповідними законодавчими ініціативами.

Крім того, наголошувалося, що для ефективної господарської, виробничої діяльності та забезпечення конкурентоспроможності комунальних некомерційних підприємств потрібно змінити статутні документи та розширити повноваження їхніх генеральних директорів. Таким чином, окремим дорученням робочої групи є розробка оновленого типового положення про комунальні некомерційні підприємства з урахування норм чинного законодавства.

У заключному слові заступник голови обласної ради Арсен Дідур наголосив, що учасники зустрічі зібралися для того, щоб об'єднати зусилля, аби громада Чернігівщини пройшла шлях реформування з мінімальними втратами. Наступне засідання робочої групи заплановано провести 27 квітня.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.