Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 04:14:11

За підсумками 1-ого кварталу 2020 року на Чернігівщині зберігається епізоотичне благополуччя

18.04.2020   10:32Агенцiя

Протягом 1 кварталу 2020 року вдалося зберегти позитивні тенденції у напрямку забезпечення епізоотичного благополуччя на території регіону.

До прикладу, епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва залишається стабільною та контрольованою, і передумов до її ускладнення немає.

За словами начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрія Павлішена, таких позитивних результатів вдалося досягти завдяки здійсненню ефективної профілактичної роботи і виконанню усіх завдань, передбачених планом протиепізоотичних заходів на 2020 рік.

Протягом трьох місяців спеціалісти державної служби ветеринарної медицини області провели понад 3,5 мільйона щеплень, майже 3,5 тисячі лікувально-профілактичних обробок тварин, зареєстрували 472 потужності операторів ринку. Станом на 1 квітня територія Чернігівської області благополучна по гостроінфекційних хворобах тварин і птиці. Спеціалістами державних установ, що належать до структури Головного управління Держпродспоживслужби, проводиться значна робота щодо здійснення контролю і нагляду за особливо небезпечними заразними хворобами тварин. На сьогодні в області немає жодного неблагополучного пункту по африканській чумі свиней і по сказу. З початку 2020 року в області щеплено антирабічною вакциною понад 1270 голів великої рогатої худоби, 25936 собак та 23193 котів, 36 голів дрібної рогатої худоби та 15 коней. Не зафіксовано також жодного випадку захворювань птиці на хворобу Ньюкасла і пташиний грип. Щодо останнього, то згідно з планом протиепізоотичних заходів на 2020 рік для моніторингових досліджень на грип птиці у березні було відібрано 35 проб від диких перелітних птахів та 70 проб посліду, дослідження тривають.

 Державні ветеринарні інспектори у результаті проведеної роботи на агропродовольчих ринках за 1 квартал цього року попередили реалізацію більше ніж 4271 кг неякісної продукції тваринного і рослинного походження, у тому числі продукції птахівництва, м’яса та м’ясопродуктів з яловичини і свинини, молока та молокопродуктів. Більша частина цієї небезпечної продукції (а саме понад 2700 кг) була утилізована, а отже, не потрапила до споживачів і не завдала шкоди їхньому здоров’ю. 

В області тривала також робота по запровадженню системи НАССР - як серед операторів ринку, котрі займаються виробництвом і реалізацією продуктів харчування, так і в тих установах, де є харчоблоки, зокрема в закладах освіти (школах, дитсадках). Вона продовжується і нині, незважаючи на карантин, адже розробка документів не вимагає умов, які б могли вважатись порушенням санітарних норм і правил.

Протягом 1 кварталу у сфері здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про захист прав споживачів, ринкового та метрологічного нагляду відділом контролю у сфері торгівлі, робіт та послуг здійснено 59 перевірок суб’єктів господарської діяльності, перевірено товарів (робіт, послуг) на загальну суму  4562,2 тис. грн, забраковано товарів (робіт, послуг) на загальну суму  489,71 тис. грн.  За цей період відділ отримав на розгляд  85 письмових звернень, на особистому прийомі  прийнято та надано роз’яснення  72 споживачам, з урядової «гарячої лінії» та з «гарячих ліній» ОДА надійшло 20 звернень від громадян. За результатами розгляду звернень споживачам повернуто понад 57 тис. грн.

Фахівці Держпродспоживслужби також здійснювали контроль у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін у комунальній і фармацевтичній сферах, а також за цінами на послуги, які затверджують органи місцевого самоврядування. Протягом 1 кварталу  працівники Сектору контролю за регульованими цінами  здійснили 3 планові перевірки, за результатами яких суб’єкти господарювання мають повернути споживачам необґрунтовано нараховані кошти за надані послуги у сумі понад 3 млн грн.

За цей же період  було опрацьовано звіти по 111 аптечних закладах міста та області, які беруть участь в урядовій програмі «Доступні ліки». Здійснена перевірка інформації щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних цін, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торговельних надбавок на ліки, які увійшли до програми реімбурсації. В середньому за місяць  перевірено  168 лікарських засобів, щодо яких зроблений аналіз дотримання вимог законодавства.

Якщо в цілому проаналізувати діяльність різних підрозділів служби від початку року, в тому числі у сфері карантину та захисту рослин, насінництва і розсадництва, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, юридично-правового забезпечення, варто зазначити, що фахівці виконали значний обсяг роботи, яка позитивно вплинула на загальні результати діяльності Держпродспоживслужби Чернігівщини. З-поміж іншого, вони активно займались роз’яснювальною роботою у закладах освіти, громадського харчування, спілкувалися з жителями міст і сіл.

Із середини березня, коли був запроваджений карантин, всі структурні підрозділи Держпродспоживслужби працюють у посиленому режимі. Вони постійно перевіряють діючі на території області агропродовольчі ринки, магазини, що реалізують продукти харчування та засоби гігієни, стосовно дотримання санітарних норм і правил та виконання протиепідемічних заходів, беруть участь у мобільних групах разом з правоохоронцями, контролюють проведення знезаражень у торгових приміщеннях і, крім того - якість дезінфекцій, а також перевіряють об’єкти водопостачання та водовідведення, здійснюють лабораторні дослідження показників безпечності питної води. Особлива увага приділяється населеним пунктам, які потрапили до зони ураження коронавірусною інфекцією.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.