Громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини має низку загроз
«Громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини – стан справ і перспективи розвитку» - онлайн-засідання "круглого столу" з такою назвою відбулося 15 квітня на платформі Zoom.

Його учасниками стали експерти громадського бюджету, представники громадськості і влади з Чернігівщини. Під час обговорення вони підбили підсумки реалізації проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей», що спрямований на посилення довіри між жителями громад і владою, підвищення рівня відкритості та прозорості місцевих рад шляхом впровадження громадського бюджету.
Завдяки проєкту у Городнянській, Кіптівській та Носівській ОТГ відбулися низка заходів – тренінги, консультаційні зустрічі із представниками місцевої влади, активістами, марафони з написання заявок на громадський бюджет.
Також громадам надано методичні рекомендації щодо впровадження, розвитку і покращення громадських бюджетів. Координаторка проєкту Анна Ніколенко-Баєва підкреслила, що проєкт можна вважати успішним, оскільки в усіх громадах, які були залучені до участі, відбулося або впровадження громадського бюджету, або у процес партиципації внесено зміни задля його покращення у громаді.
У Кіптівській ОТГ цього року подано 6 проєктів, що стосуються покращення дозвілля молоді, благоустрою публічних просторів громади, поліпшення вуличного освітлення. Усі громадські ініціативи допущені до голосування, однак визначення переможців буде зміщено у часових рамках через карантин у зв'язку з розповсюдженням коронавірусу.
У Носівській ОТГ цього року вже мають реалізувати три проєкти, що стали переможцями торік. У міській раді переконані, що успішні приклади громадського бюджету спонукатимуть жителів громади бути більш активними і долучатися до вирішення місцевих проблем. Попри фінансові труднощі, що характерні наразі для органів місцевого самоврядування, у Носівській громаді мають намір зберігати громадський бюджет.
У Городнянській ОТГ зацікавлені теж у розвитку громадського бюджету і планують реалізувати подані проєкти. Крім того, у міськраді вважають за доцільне більш активно інформувати місцевих жителів, аби вони були краще обізнані з можливостями і процедурами парципаторних процесів у громаді.
На сьогодні громадський бюджет в ОТГ Чернігівщини має низку загроз - низька поінформованість та інертність місцевих жителів у процесах прийняття рішень на локальному рівні, відсутність політичної волі у місцевої влади до якісних змін за участю громадян, надзвичайні ситуації (в тому числі нинішня пандемія, боротьба з якою вимагає додаткових фінансових ресурсів на місцях).
Однак основними є можливості громадського бюджету, насамперед, діалог і співпраця органів влади та місцевих жителів, наголошувалася під час онлайн-засідання "круглого столу".
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.