Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 17 квітня, 21:58:43

Працюємо над вирішенням проблем деревообробної галузі області, щоб вийти на нові якісні показники - Олександр Савченко

16.04.2020   11:18Агенцiя

Робочу зустріч з представниками лісогосподарських та деревообробних підприємств області провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко. Її мета — обговорити існуючі проблеми та окреслити шляхи подальшого розвитку галузі.

На переконання голови асоціації лісозаготівельних та деревообробних підприємств Чернігівської області «ЧЕРНІГІВЛІСДЕРЕВПРОМ» Валерія Лозицького, лісівників та деревообробників слід розглядати не окремо, а єдиним кластером, в якому всі учасники взаємопов’язані.

Серед найактуальніших питань він назвав неефективну цінову політику та відсутність механізму забезпечення сировиною деревообробних підприємств. Ці питання можуть бути врегульовані законом про ринок деревини, якого досі ще немає. Відтак, і деревообробний бізнес практично не розвивається, а ті підприємства, що працюють, в основному, займаються первинною обробкою деревини.

Загалом політика у цьому напрямі має бути виваженою і враховувати інтереси державних та приватних підприємств, переконані учасники заходу.

Необхідно вирішити і питання рентної плати. В ідеалі вона мала б бути гнучкою: більшою, якщо є попит на товар, і в разі його відсутності — меншою. Це особливо актуально в сьогоднішніх умовах дії карантинних заходів, коли більшість підприємств не працюють, а податки ніхто не відміняв. Якщо рентну плату можна змінити винятково через зміни у Податковому кодексі, то податок на лісові землі — місцевого значення, який можна мінізувати на конкретній території.

— Лісова галузь спільно з деревообробною займала і продовжує займати одну з ключових позицій в економіці Чернігівської області. У цій сфері зайняті понад 12 тисяч осіб, які працюють не тільки на внутрішнього, а й на закордонного споживача. Експорт деревини та виробів з неї минулого року склав близько 7% від загального експорту товарів області. Тому, зважаючи на озвучені сьогодні проблеми, облдержадміністрація не стоятиме осторонь і сприятиме найоптимальнішому їх вирішенню. Пропозиції кожного врахуються при підготовці відповідних звернень до Кабінету Міністрів України, що будуть надіслані вже найближчим часом, — зазначив Олександр Савченко..

Варто зазначити, що на період карантину внесено зміни до Податкового кодексу та інших нормативно-правових актів. Так, на цей час не нараховується та не сплачується плата за землю, встановлено мораторій на проведення перевірок тощо.

Читати також: Що змінилось в українському законодавстві для підтримки платників податків на час дії карантинних заходів

Крім того, держава надає допомогу у відшкодуванні заробітної плати на період призупинення виробництва/діяльності під час карантину. З цього питання роботодавець може звернутися за центру зайнятості за місцем реєстрації платника податку. Часткове відшкодування заробітної плати працівникам складатиме дві третини тарифної ставки (окладу) і не може перевищувати мінімальної зарплати.

Довідково. Оброблення деревини та виготовлення виробів з неї є важливою та перспективною підгалуззю переробної промисловості Чернігівщини. Вона включає в себе понад 50 підприємств (без фізичних осіб), де зайнято майже дві тисячі осіб.

За 2019 рік індекс промислової продукції на підприємствах з оброблення деревини та виготовлення виробів з неї зріс на 13,3%. Минулого року Чернігівська область експортувала деревини та виробів з деревини майже на 56 мільйонів доларів США до Китаю, Туреччини, Індії, Німеччини, Тайваню, Польщі.

Серед регіонів області за кількістю підприємств з оброблення деревини та виготовлення виробів з неї лідирує Корюківський район.
 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1

Минай (Ужгород) – Десна (Чернігів) 3:1 16:05

Голи: Нурієв, 23 (з пенальті), 39, Пиняшко, 50 – Імереков, 56.

Виявлено 594 нових випадків COVID-19

Виявлено 594 нових випадків COVID-19 15:57

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 17 квітня в області зафіксовано 594 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 303 особи 15:56

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 квітня в області щеплено першою дозою 8144 осіб.

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення

Біля Охіньок на Н-07 укріплюють укоси та роблять ровики поширення 12:23

Проводиться підготовка до капітального ремонту ділянки дороги від Мільків до Охіньок. Згодом тут проводитимуть регенерацію основи та укладатимуть нове асфальтобетонне покриття. Протяжність ремонтованої ділянки - 6 км.

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль

За тиждень виявлено 45 порушень правил рибальства зі збитками понад 21 тис. грн, - Чернігівський рибоохоронний патруль 12:17

За тиждень з 8 по 15 квітня державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 45 порушень Правил рибальства. Зокрема, викрито 18 грубих порушень за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову), в тому числі два з ознаками кримінального правопорушення. Також складено 16 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини