Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 21:42:27

Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначила додаткові заходи щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції

16.04.2020   10:04Агенцiя

Аби попередити зростання рівня захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 у період Великодніх свят та поминальних днів, на порядок денний комісії було винесено питання додаткових заходів щодо запобігання розповсюдженню коронавірусної інфекції та карантинні обмеження на території області.

Як повідомив заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Подорван, в області попередньо визначено 4 об'єкти, які можуть бути використані для тимчасової обсервації людей. Це санаторії «Зелений Гай» та «Пролісок» і два медичні заклади: обласний центр радіаційного захисту населення та обласний госпіталь ветеранів війни. Проте перевірка цих об'єктів, здійснена Держпродспоживслужбою та лабораторним центром, встановила їхню не відповідність вимогам Тимчасових рекомендацій щодо облаштування спеціалізованих закладів, призначених для обсервації на період карантину у зв'язку з поширенням хвороби COVID-19. Також власники приватних готелів категорично відмовилися від використання закладів для обсервації (ізоляції) осіб, оскільки у готелях неможливо забезпечити відповідний медичний нагляд та дотримання Тимчасових рекомендацій.

Тож ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України», Управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації доручено провести додаткові перевірки спеціалізованих закладів придатних для обсервації. Управлінню капітального будівництва облдержадміністрації визначено опрацювати розрахунки витрат для проведення робіт із облаштування спеціалізованих закладів, призначених для обсервації на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби.

За підсумками засідання намічені такі подальші кроки на шляху протидії поширенню коронавірусної інфекції:
- Районним державним адміністраціям, виконавчим комітетам Ніжинської, Новгород-Сіверської, Прилуцької та Чернігівської міських рад, сільським, селищним, міським радам об'єднаних територіальних громад рекомендовано запровадити додаткові обмежувальні заходи щодо пересування та перебування громадян в громадських місцях у період вихідних і святкових днів; організувати контроль за виконанням постанови Головного Державного санітарного лікаря; вжити заходів щодо обмеження відвідування кладовищ під час поминальних днів.
- Рекомендовано встановлення контрольно-пропускного пункту на ділянці дороги Р-65 на в'їзді на територію області.

Серед іншого Службі автомобільних доріг в області доручено встановити знаки щодо зміни дорожнього руху в місці розташування контрольно-пропускного пункту.

Наголошено на необхідності активізувати інформаційно-роз'яснювальну роботу щодо додаткових обмежень під час Великодніх свят та поминальних днів тощо.

Під час наради висловлено сподівання, що додаткові заходи дозволять вчасно надавати допомогу людям, хворим на COVID-19, проводити тестування медпрацівників, які безпосередньо контактували з хворим, забезпечити контроль за станом здоров'я осіб, які перетинають межі область, відслідковувати дотримання громадянами з груп ризику режиму самоізоляції або обсервації, а із середини травня-зменшити рівень захворюваності та поступове зняття карантину і відновлення звичного режиму роботи закладів, установ, підприємств та організацій.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.