Чернігівський рибоохоронний патруль провів чергову акцію по встановленю нерестових гнізд
15 квітня на Чернігівщині вдруге відбулась акція з виготовлення та встановлення нерестових гнізд на затоці р. Дніпро, поблизу с. Кукари Ріпкинського району.

В заході взяли участь представники Чернігівського рибоохоронного патруля, рибалки – промисловики та прикордонники. Всього було встановлено 45 нерестовищ.
Попередньо, також на р. Дніпро, поблизу смт. Любеч, 13 квітня було встановлено 40 нерестових гнізд.
В цьому році природне відтворення водних біоресурсів під загрозою. Відсутність снігового покриву, бездощова осінь та вкрай маловодні попередні чотири роки призвели до того, що водність річок області склала від 30 до 70%. Повінь взагалі не була виражена.
Через маловоддя річок багато природних нерестовищ пересохло. Рибі ніде нереститися. Дана ситуація може серйозно відобразиться на рибному господарстві, як області так і країни в цілому. Тому необхідно подбати про збереження природних та створення додаткових штучних місць нересту риби.
З цією метою Чернігівський рибоохоронний патруль закликає суб’єктів господарювання, представників територіальних громад, рибалок та небайдужих громадян долучитися до створення штучних нерестових гнізд.
Виготовити нерестове гніздо дуже просто. Можна зв’язати гілки кущів, хвойних дерев у снопи або вінки, а потім розмістити їх паралельно береговій лінії на відстані 15 - 20 метрів від берега. Для стійкого положення до конструкції прив’язується каміння, а для утримання на плаву – порожні пластикові пляшки. Завдяки цьому гнізда не будуть чутливими до перепадів води. Така конструкція гнізда дозволяє ефективно промиватися ікрі від мулу і дрібного сміття, а також добре прогріватися на сонці. Крім того, переплетені гілки будуть надійно захищати ікру та молодь риб від хижаків.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).