Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 20:53:11

Про санепідситуацію в області. Офіційно

04.04.2020   10:37Агенцiя

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Зменшення відбулося за рахунок захворюваності на ГРВІ та грип.
Загальна кількість захворілих на кишкові інфекції на 25,3% менше аналогічного періоду минулого року.

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір, що розпочався 08.11.2017 року, в області зареєстровано 1212 випадків захворювання (підозри) на кір. Захворювання реєструвалися в 17 районах та 3 містах. Серед захворілих 737 дорослих та 475 дітей. Госпіталізовано 877 осіб. Всі госпіталізовані особи одужали.

З початку року зареєстровано 5 випадків захворювання (підозри) на кір. Серед захворілих 2 дорослих та 3 дітей. Госпіталізовано 5 осіб. На сьогоднішній день всі одужали.
Триває моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ в області.
Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

За 13 тиждень 2020 року в області захворіло на грип та ГРВІ 4442 особи, з них 1467 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 42,5%. Госпіталізовано 102 особи, з них 60 дітей (58,8%).
По м. Чернігову захворіло 1422 особи, з них дітей - 398, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 48,3%.

Перевищення епідемічного рівня захворюваності зареєстровано у Ічнянському, Новгород-Сіверському, Прилуцькому, Семенівському, Талалаївському районах.

З початку епідсезону вірусологічною лабораторією методом ПЛР досліджено 4 зразків біологічного матеріалу, отримано 3 позитивні результати - виділено фрагменти РНК вірусу грипу типу А(Н1pdm 09).

Зареєстровано 2 летальні випадки від грипу (Варвинський та Ніжинський райони).

З початку епідсезону вакциновано 8923 особи, в т.ч. 1822 дітей віком до 6 років.

Ситуація з особливо-небезпечних інфекцій залишається напруженою.

За 2 місяці 2020 року зареєстровано:
- 86 випадків захворювання на туберкульоз, що на 12 випадків менше кількості захворілих за аналогічний період 2019 року. Особливе занепокоєння викликає захворюваність на туберкульоз серед дитячого населення : за звітний період захворіла 1 дитина, за аналогічний період 2019 року - 3 дітей.

- 2 випадки захворювання на лептоспіроз ( за аналогічний період минулого року випадків захворювання не зареєстровано).

- 3 випадки хвороби Лайма ( за 2 місяці 2019 року - 2 випадки).
- 221 особа звернулася за антирабічною допомогою до лікувальних закладів. Призначено антирабічне лікування 44 особам.

Забезпеченість імунобіологічними препаратами, за рахунок залишків з 2019 року складає 100%. Наявні всі види вакцин та анатоксинів.

Фахівцями ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» при виникненні епідускладнень проводиться комплекс заходів відповідно до затверджених комплексних планів.

Протягом звітного періоду фахівцями ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» виконувались моніторингові дослідження, згідно «Плану моніторингових досліджень об'єктів навколишнього середовища, ЛПЗ, ЗОЗ та ДНЗ, закладів соціального забезпечення на 2019 рік в Чернігівській області», а також дослідження на платній основі.

За 2 місяці поточного року проведено дослідження 107 зразків води питної централізованого водопостачання на мікробіологічні показники. Вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» не відповідали 18 зразків, що складає 16,8%.

Спалахів інфекційних захворювань, пов'язаних з водним фактором передачі, в області не зареєстровано.

Санепідситуацію в області можна характеризувати як нестійку - рівень захворюваності людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.