Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 9 липня, 11:18:59

На Чернігівщині ловити раків заборонено

03.04.2020   10:28Агенцiя

З 25 березня по 30 червня (включно) у водоймах Чернігівської області заборонено ловити раків.

Річкові раки – дуже цінні безхребетні тварини, які постійно користуються великим попитом. Однак, природні популяції їх щорічно зменшуються, чому сприяють браконьєрство та часті інфекційні захворювання.

На сьогоднішній день популяція раків у водоймах Чернігівської області перебуває на критично низькому рівні. Тому задля збереження та примноження запасів раків Чернігівським рибоохоронним патрулем щороку встановлюється заборона на їх вилов в період виношування ікри, личинок, першої та другої линьок.

Розмноження раків  відбувається в кінці зими – на початку весни (лютий - березень) або восени (жовтень - листопад) при температурі води 10 °С.

Самки відкладають від 100 до 400 ікринок. Їх плодючість залежить від їх розміру, фізіологічного стану, пори року та інших факторів.

Маленькі рачки (личинки) викльовуються з ікри найчастіше у третій декаді травня  при температурі 21 – 24 °С. До десятого дня їх життя відбувається перша линька, після якої личинки стають схожими на дорослих раків. Друга линька проходить на 13 -20 день. Після неї личинки стають повністю самостійними.
Линяють раки неодноразово: на першому році життя – 8 разів, на другому – 4 - 5, а на третьому – 3 - 4 рази.
 
Терміни і тривалість линьки раків у різні роки в одних і тих же водоймах не збігаються, що залежить від типу водойми, метеорологічних умов та деяких інших чинників.Скидання панцира може тривати кілька хвилин, а іноді й цілу добу. До цього під старим твердим покривом утворюється новий м’який покрив, і поки він не затвердіє, рак росте в довжину. Повне затвердіння панцира відбувається протягом 1 - 1,5 місяця. Скинувши панцир, рак деякий час стає безпорадним, малорухливим і ховається від своїх ворогів.

В цей період членистоногі більш схильні до хвороб і можуть стати здобиччю для риби, водоплавних птахів та браконьєрів.Крім того, раки можуть поїдати один одного.

Останні новини Чернігівщини

Військовим – харчові продукти, лікарням – медзасоби: в області передали чергову допомогу з Німеччини 10:58

Два провідні медзаклади області та військовослужбовці, які виконують завдання на півночі України, отримали сьогодні гуманітарну допомогу від німецької доброчинної організації «Україна. Допомога. Брайтшайд імені Святого Лаврентія».

Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33

Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.

20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39

Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).

Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07

В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини