З 1 квітня настає "сезон тиші"
Щороку з 1 квітня настає так званий «сезон тиші» - період, протягом якого забороняється проведення заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою.
У лісах та на об’єктах благоустрою суворо заборонено будь-які заходи, що можуть спричинити шумові хвилі та занепокоїти тварин. Це пов’язано з тим, що саме в цей період відбуваєтьсямасове розмноження диких тварин та їх міграція.
Серед заходів, що категорично забороняються:
- пальба,
- проведення вибухових робіт, феєрверків,
- санітарних рубок лісу,
- використання моторних маломірних суден,
- проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.
Відповідні заборони передбачені Законом України про «Про тваринний світ» та спрямовані на охорону середовища існування тварин.
Закінчується «Сезон тиші» - 15 червня.
За порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи нестимуть відповідальність у вигляді накладення штрафу: на громадян від 510 до 850 гривень, а на посадових осіб - від 850 – 1190. За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, накладатиметься штраф у розмірі від 850 – 1190 гривень.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадян бути свідомими та зважати на вимоги щодо охорони середовища перебування диких тварин.
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.