Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 18:53:04

Владислав Атрошенко зустрівся з лікарями міської лікарні №2

25.03.2020   09:01Агенцiя

24 березня міський голова Чернігова Владислав Атрошенко разом з начальником міського управління охорони здоров'я Владиславом Кухарем зустрілися з лікарями міської лікарні №2 та обговорили питання щодо організації роботи медичного персоналу, який контактуватиме з хворими на коронавірус.

Зустріч пройшла в активному діалозі лікарів з міським головою. Владислав Атрошенко запевнив: усе що в силах міської влади - буде зроблено. "Ставте задачі будемо виконувати", - підкреслив він.

Міський голова наголосив, що наразі пріоритетними завданням для нього як очільника міста є вирішення питання закупівлі медичного обладнання, засобів захисту, харчування медичних працівників. Місто готує умови для того, щоби в разі появи великої кількості хворих з цією інфекцією медпрацівники, які з ними контактують, могли би не ходити додому, а проживати в окремому приміщенні на території лікарні. Тому буде організовуватися також догляд за дітьми тих медиків, які не мають з ким їх залишити на період, поки самі вони будуть задіяні у лікуванні інфекційних хворих.

Щодо заробітних плат Владислав Атрошенко зазначив: медичний персонал інфекційного відділення, який контактуватиме з хворими на коронавірус, буде отримувати надбавки з коштів міського бюджету. Суми такі: зарплата лікаря буде 16 тис. грн на місяць, медсестри - 14 і молодшої медсестри - 12 тис. грн "на руки".

Щодо обладнання - місто готове його закупати і шукає надійні пропозиції. Принагідно мер запропонував медикам повідомляти, якщо вони знають де можна придбати той чи інший необхідний їм апарат - місто намагатиметься здійснити закупівлю.

У розмові також прозвучало, що наразі в інфекційному відділенні лікарні є вже 32 апарати ШВЛ, з яких три придбані за кошти бюджету Чернігова щойно. Також вже завезені 460 захисних костюмів і решта дошивається на чернігівському підприємстві. Закуплена певна кількість медикаментів і деззасобів. Цього має вистачити на перший час. Разом з тим, яка і наскільки тривала буде фактична потреба - невідомо. Загалом місто вже спрямувало на підсилення лікарні в готовності до допомоги хворим з коронавірусною інфекцією більше 4 мільйонів гривень, зазначив міський голова. Також, за інформацією медиків, на відкритому лікарнею благодійному рахунку сьогодні на 10 годину ранку було вже зібрано 319 тисяч гривень. "На жаль, це у 100 разів менше ніж буде потрібно", - зауважив мер. - "Але будемо робити все щоби кошти знаходити, як з бюджету так і від бізнесу".

Також місто в питаннях допомоги медикам збирається тісно співпрацювати з волонтерами та підприємствами, які готові надавати різні види допомоги (харчування, перевезення, доставка тощо). Для додаткової координації створять чат, у якому медпрацівники з обсервації зможуть писати про свої потреби та побажання - щоб якнайшвидше знаходилися люди, готові їх виконати і так посильно допомогти. Принагідно лікарі підтвердили, що в ці вихідні в Чернігові кількох із них, що запізнилися на спеціальний автобус, таксі довезло безкоштовно.

Також у ході обговорень лікарі висловили свою думку стосовно наявних тестів. Вони підтвердили вже широко відомі громадськості завдяки інтернету зауваження до експрес-тестів. Разом з тим, переважна думка - що це перший крок і набагато краще ніж повна відсутність цих засобів. Як ми вже повідомляли, в ніч на сьогодні в Чернігів перші тести для визначення коронавірусу прибули (це організована державою їх поставка з Китаю). У результаті їх розподілу тепер Чернігів має 50 тестів більш високого класу і 1200 експрес-тестів, які у разі потреби будуть задіяні. Окрім того, в обласному лабораторному центрі МОЗ завдяки внескам клькох підприємств і бізнесменів області з'явився діагностичний апарат, який дозволить робити високоточні дослідження на корнавірус. Поки що він - один на всю область.

Ще одним обговореним питанням стало узгодження того, що потрібно діяти на упередження і вже готувати додаткові приміщення на випадок значного напливу хворих. Попередньо визначено, що резервною на такий випадок буде третя міська лікарня, всіх пацієнтів з якої можливо в короткі строки перевести в лікарню №2 або на амбулаторне лікування. Міський голова дав доручення готувати хоча б частину цих приміщень заздалегідь, тобто розпочинати вже зараз.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.