Надання населенню спеціалізованої медичної допомоги забезпечить прийнята депутатами обласна галузева програма
Більшістю голосів депутати затвердили обласну «Програму розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020 -2021 роки».

Цей документ розроблений Управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації з метою підтримки комунальних закладів охорони здоров'я області в умовах впровадження нової моделі ведення господарської діяльності, збереження кадрового потенціалу медичної галузі, покращення обслуговування населення у всіх видах спеціалізованої медичної допомоги, незалежно від їх віку, статі та соціального статусу.
Як відомо, з 1 квітня цього року відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» змінюється концепція фінансування медичних закладів вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги. Запроваджується принцип «гроші ходять за пацієнтом» і Національною службою здоров'я України буде здійснено реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення для усіх видів медичної допомоги. Заклади охорони здоров'я, які відповідатимуть умовам надання та специфікаціям на конкретні медичні послуги, будуть укладати договори про медичне обслуговування населення із Національною службою здоров'я України і отримуватимуть кошти за наданий населенню, в межах передбаченого Урядом переліку, обсяг медичних послуг.
Разом з тим, окремі заклади, такі як будинки дитини, служби крові, медико-соціальні експертні комісії, бюро судмедекспертизи, бази спецмедпостачання, утримуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я. У той же час залишається невизначеним механізм фінансування дитячих санаторіїв, патолого-анатомічного бюро, інформаційно-аналітичного центру, лікувально-фізкультурного диспансеру, медико-генетичної консультації, які на даний час фінансуються за рахунок медичної субвенції з державного бюджету.
Крім вищезазначених медичних закладів в обласній мережі функціонують такі заклади, для яких затверджені необґрунтовано низькі тарифи надання медичних послуг. Зокрема, це КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» та КНП «Чернігівський обласний центр соціально значущих та небезпечних хвороб». Враховуючи, що в умовах стаціонарних відділень цих закладів перебувають особи, які потребують тривалого лікування і за медичними показами не можуть проживати самостійно, в сім'ях чи в закладах соціального захисту, а супровід таких пацієнтів не передбачений пакетами з надання відповідної стаціонарної допомоги, є потреба у дофінансуванні.
Таким чином, заклади охорони здоров'я комунальної форми власності зобов'язані здійснювати цілу низку витрат, фінансування яких не передбачено ані Національною службою здоров'я України, ані Міністерством охорони здоров'я України.
Тож для забезпечення повноцінного функціонування низки комунальних некомерційних підприємств та комунальних закладів охорони здоров'я, поліпшення якості та доступності надання спеціалізованої медичної допомоги населенню області, створення сприятливих умов для здійснення модернізації матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я передбачено виділення коштів з обласного бюджету. Орієнтовний обсяг фінансування обласної Програми складає 366967,6 тис гривень та може корегуватися під час її виконання.
Для здійснення заходів, запланованих на цей рік, передбачається залучити 180867,6 тис грн.
Виконання Програми дасть змогу забезпечити вчасну діагностику вроджених вад та спадкової патології шляхом проведення масового скринінгу не менше 90% новонародженим для виявлення моногенних захворювань; медико-генетичне консультування 3800-4000 сімей щорічно; обслуговування осіб з ментальними розладами та осіб із соціально-небезпечними хворобами та пільгових категорій населення.
Серед очікуваних результатів охоплення санаторно-курортним оздоровленням щорічно не менше 2500 дітей із хронічними захворюваннями внутрішніх органів, а також дітей із груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз; забезпечення дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, адаптованими молочними сумішами у відповідності до повної потреби; забезпечити не менше ніж 200 осіб, які перебувають на спеціальному обліку, медико відновлювальними засобами (слуховими апаратами, ендопротезами, виробами кардіологічного призначення тощо).
Крім того, за кошти з обласного бюджету планується придбати 13 санітарних автомобілів для центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; дооснастити медичні заклади необхідним медичним обладнанням та апаратурою; створити безпечні і комфортні умови для надання медичної допомоги, перебування персоналу та пацієнтів в медичних закладах тощо.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.