Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 20:39:13

Третина злочинів на Чернігівщині розкривається за допомогою камер відеоспостереження

20.03.2020   08:40Агенцiя

Обласна система відеоспостереження «Мережа безпеки» допомагає поліцейським ефективніше розкривати різноманітні злочини. Перш за все — такі, що скоєні з використанням автотранспорту.

Питання про необхідність встановлення камер на території області постало ще в 2016 році. Ініціатором проекту виступив начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін. Насамперед він звернувся з цією ідеєю до Чернігівської міської ради. І вже на початку 2017 року за рахунок місцевого бюджету в Чернігові були встановлені перші камери.

Апаратні комплекти відеонагляду монтували за таким пріоритетом:
    стратегічні перехрестя;
    в’їзди та виїзди з населених пунктів;
    місця значного скупчення людей;
    місця проведення масових заходів.

З часом до мережі камер зовнішнього відеоспостереження долучилися й інші райони області. Таким чином поліція Чернігівщини першою в Україні об’єднала камери відеоспостереження в «Мережу безпеки» у рамках області.

У Чернігові зосереджена система відеоспостереження «Безпечне місто», яка інтегрована в загальнообласну систему «Мережа безпеки».

Вимоги до камер особливі – вони повинні підтримувати функцію розпізнавання номерних знаків. Поліція також напрацювала систему збереження інформації.

Програмно-апаратний комплекс «Мережа безпеки» щодня допомагає в розкритті різноманітних злочинів, є джерелом доказів при розслідуванні низки ДТП, невід’ємним інструментом в розслідуванні кримінальних та розгляді адміністративних правопорушень.

30% злочинів розкривається за допомогою системи відеоспостереження. Вона допомагає розкривати «вуличні» злочини, ДТП або якщо потенційні злочинці могли потрапити в поле зору відеокамери. Наприклад, встановити хто причетний до крадіжки чи вирахувати на якому автомобілі й куди рухалися підозрювані.

Станом на кінець минулого місяця, загалом по області до «Мережі Безпеки» під’єднано 628 камер. У Чернігові працюють 272 відеокамери. Близько третини з них розпізнають номерні знаки. Цифри щомісяця змінюються, адже постійно з’являються нові камери. Так, нещодавно в Прилуках поліцейські обговорили необхідність розширення вже наявного у місті комплексу камер відеоспостереження.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області
 

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:13

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах 15:08

Загальна площа, пройдена вогнем склала понад 61 га. Причиною виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

Одноденний заробіток  - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень

Одноденний заробіток - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень 12:12

Працівники апарату Коропської селищної ради запропонували підтримати районну лікарню, аби медики мали достатньо спецодягу, якщо доведеться лікувати хворих. Вони ініціювали перерахувати на потреби закладу одноденний заробіток. Про це пишуть на сайті громади.

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу 12:03

Посадці передувала кропітка праця: заготівля лісового насіння, його обробка, відбір та збереження у спеціальних холодильних камерах, вирощування високопродуктивних сіянців, очистка ділянок та підготовка ґрунту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини