Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 20:32:00

Став свідком торгівлі підсніжниками - проінформуй

16.03.2020   08:25Агенцiя

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадян, які стали свідками торгівлі первоцвітами, повідомляти про це органи поліції та державної екологічної інспекції.

Знайте, що торгівля первоцвітами є порушенням ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, на порушників порядку придбання, збуту або ж розповсюдження об’єктів рослинного світу чекає штраф у розмірі від 510 до 1700 гривень з подальшою конфіскацією рослин.

Якщо ж об’єктом порушення будуть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, або занесені до Червоної книги України, штрафні санкціїстановитимуть від 1700 до 3655 гривень.

Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі чи без неї (ст.160 КУпАП).

На сьогодні в найбільшій кількості знищуються саме рослини, занесені до Червоної книги. Серед них - підсніжник білосніжний (звичайний), що переважно зростає на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду.

Майте на увазі також, що торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів рослинпрямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Тож, побачивши незаконних торговців первоцвітами, зателефонуйте до Муніципальної варти за номером – 610-600, назвіть місце локації порушення, по можливості дочекайтеся на приїзд правоохоронців та повідомте інспекторів екоінспекції за телефоном – 677-769.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:13

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах 15:08

Загальна площа, пройдена вогнем склала понад 61 га. Причиною виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

Одноденний заробіток  - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень

Одноденний заробіток - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень 12:12

Працівники апарату Коропської селищної ради запропонували підтримати районну лікарню, аби медики мали достатньо спецодягу, якщо доведеться лікувати хворих. Вони ініціювали перерахувати на потреби закладу одноденний заробіток. Про це пишуть на сайті громади.

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу 12:03

Посадці передувала кропітка праця: заготівля лісового насіння, його обробка, відбір та збереження у спеціальних холодильних камерах, вирощування високопродуктивних сіянців, очистка ділянок та підготовка ґрунту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини