Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 19:44:10

На Чернігівщині планують застосовувати інноваційні технології для ремонту доріг місцевого значення

07.03.2020   10:27Агенцiя

Питанню покращення якості ремонту доріг місцевого значення і подовженню терміну експлуатації дорожнього покриття за допомогою інноваційних технологій присвятили нараду в Чернігівській ОДА.

Захід пройшов під головуванням першого заступника голови ОДА Віталія Загайного за участі представників Управління капітального будівництва ОДА, проєктних організацій, науковців, представників асфальтобетонних заводів області.

Опрацювавши досвід інших областей України і наявні пропозиції на ринку, облдержадміністрацією було прийнято рішення розглянути можливості використання новітніх технологій в інтересах дорожнього господарства області.

– Дорожнє будівництво є державним пріоритетом. Саме від стану та рівня розвитку доріг залежить безпека перевезень пасажирів і вантажів. Невдовзі розпочнеться активний сезон дорожніх робіт. І є розуміння, що технології рухаються вперед і в сучасних умовах потрібно шукати нові підходи - розглядати процес не тільки з кількісної, але й з якісної сторони. Одним із таких прогресивних інструментів є впровадження при ремонті доріг інноваційних технологій, – підкреслив Віталій Загайний.

На нараді представили технологію, яка застосовується при ремонті доріг для підвищення якості асфальтобетонного покриття. Такий підхід широко використовується в Європі. Серед переваг – термостійкість до високих температур, підвищення стійкості покриття автодоріг до утворення колій, порівняно з імпортними аналогами економія – понад 20%, не потребує додаткового обладнання і може використовуватися на невеликих заводах, не обладнаних засобами модифікації бітуму.

У 2020 році змінилися підходи держави до вибору ремонту ділянок доріг. Зокрема, надається пріоритетність маршрутному принципу, проведення ремонтів на ділянках доріг не менше 5 кілометрів. Планами Управління капітального будівництва ОДА на 2020 рік передбачено виконання поточного середнього ремонту на 21 об`єкті загальною протяжністю 100 кілометрів та 2 об`єктах капітального ремонту протяжністю 10 кілометрів. Сума виділених коштів складає 504 мільйони гривень.

У результаті відкритого діалогу присутні прийняли рішення перед початком проєктування ремонтів автодоріг детально прорахувати можливість застосування інноваціних технологій та економічну доцільність покращення якості основного дорожньо-будівельного матеріалу. При цьому враховувати транспортно-експлуатаційні властивості та інші параметри доріг місцевого значення.


Довідково:
Загальна протяжність мережі доріг місцевого значення у Чернігівській області складає понад 4767,2 кілометра доріг, у тому числі з твердим покриттям (переважно чорно-щебеневим) – 4270 кілометрів. В основній масі дороги збудовані у 1950-1960 роках минулого століття.
З 1 січня 2018 року балансоутримувачем доріг місцевого значення є Чернігівська ОДА. Впродовж 2018-2019 років було виконано робіт з поточного середнього ремонту на 95,5 кілометра на суму 374 мільйони гривень.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:13

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах 15:08

Загальна площа, пройдена вогнем склала понад 61 га. Причиною виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

Одноденний заробіток  - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень

Одноденний заробіток - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень 12:12

Працівники апарату Коропської селищної ради запропонували підтримати районну лікарню, аби медики мали достатньо спецодягу, якщо доведеться лікувати хворих. Вони ініціювали перерахувати на потреби закладу одноденний заробіток. Про це пишуть на сайті громади.

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу 12:03

Посадці передувала кропітка праця: заготівля лісового насіння, його обробка, відбір та збереження у спеціальних холодильних камерах, вирощування високопродуктивних сіянців, очистка ділянок та підготовка ґрунту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини