Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 14:20:20

У Чернігівській міській лікарні № 2 для персоналу провели тренування з протидії коронавірусу

05.03.2020   12:07Агенцiя

На базі Чернігівської міської лікарні № 2 4 березня медперсонал навчався, як діяти у разі виявлення підозри на коронавірус та протидіяти його розповсюдженню. Саме цей заклад, а також обласна дитяча лікарня визначені базовими для госпіталізації осіб з підозрою на це захворювання.

Оскільки в Україні зафіксовано перший лабораторно підтверджений випадок захворювання, Чернігівщина має бути максимально готова до протидії поширенню небезпечного вірусу.

Як зазначив начальник управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш, навчання проведено для відпрацювання алгоритму дій медичних працівників та злагодженої роботи всіх структурних підрозділів, які залучатимуться у випадку виявлення підозри зараження коронавірусом на території області.

Участь у навчанні взяли медики, рятувальники, представники органів влади та Нацполіції.

Захід провели у вигляді ситуаційного сценарію, за яким розглянули план дій на кожному етапі:
- виявлення підозри на захворювання, спричинене вірусом Covid-19;
- інформування про виявлений випадок захворювання та безпечне транспортування хворого до інфекційного відділення;
- надання медичної допомоги з дотриманням відпрацьованої схеми дезінфекції та особистого захисту медичних працівників;
- утилізація засобів захисту та дезінфекція транспорту і приміщень, де знаходився хворий.
– У випадку виявлення підозри на коронавірусну інфекцію під госпіталь будуть виділені 17 закритих боксів інфекційного відділення. Вони мають окремий ізольований вхід та необхідне обладнання для надання медичної допомоги тяжким хворим,– зазначила завідувачка інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні № 2 Світлана Ворона. – Вже відпрацьована схема роботи медпрацівників при масовому захворюванні на грип буде застосована і при виявленні вірусу Covid-19, адже шляхи розповсюдження вірусу однакові.

Під час навчання лікарі мали змогу розглянути два варіанти костюмів індивідуального захисту медпрацівників.

Відбулась комунікація між лікарями первинної ланки та працівниками екстреної медичної допомоги. Обговорено чіткі критерії, за якими пацієнти направляються або госпіталізуються до інфекційного відділення.

Директор обласного лабораторного центру Микола Донець вкотре нагадав про важливість профілактичних і санітарно-гігієнічних заходів для запобігання вірусних захворювань.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:18

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.