Уряд створив спеціальну інфосторінку з усією актуальною інформацією - https://covid19.com.ua
Ситуація в Україні Як передається недуга Як запобігти захворюванню Надійні джерела інформації
https://covid19.com.ua/?fbclid=IwAR0-_NddlU9vDS0w554VjaVVR5qKb4DhiHKnuT3vizOux4sS5lssmF4V2qA
Що таке коронавірус?
Коронавіруси — це велика родина респіраторних вірусів, які можуть спричиняти захворювання різного ступеню тяжкості: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
Чи є в Україні зареєстровані випадки захворювання, викликаного новим коронавірусом?
В Україні зареєстрований один випадок захворювання на COVID-19. Хворий госпіталізований 29 лютого.
Недуга виявлена у чоловіка, який у лютому здійснював поїздку до Італії. Усі контактні особи знаходяться під наглядом лікарів-епідеміологів. Зразки аналізів відправлені до ВООЗ.
Наскільки захворювання, викликане новим коронавірусом, небезпечне?
20% від усіх випадків захворювань, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише близько 3% потребують реанімаційних заходів.
Скільки триває інкубаційний період захворювання, викликаного новим коронавірусом?
Інкубаційний період — це період часу між зараженням і появою клінічних симптомів хвороби.
За рекомендацією ВООЗ, термін спостереження за особами, які контактували з пацієнтами з підтвердженою інфекцією, становить 14 днів.
Чи готова Україна до випадків захворювання, викликаного новим коронавірусом?
Так, Україна має чіткий план дій. Медична система України готова реагувати на можливі випадки COVID-19 та надавати кваліфіковану медичну допомогу.
В Україні близько 12-ти тисяч місць в інфекційних стаціонарах, близько 2-х тисяч лікарів-інфекціоністів та 5-ти тисяч медперсоналу. В українських лікарнях є інфекційні бокси. Система діагностування захворювання налагоджена.
Чи є ліки від захворювання, викликаного новим коронавірусом?
Наразі рекомендованих лікарських засобів, призначених для профілактики чи лікування інфекції, не існує.
Пацієнтам надається симптоматичне лікування.
Чи достатня кількість інфекційних боксів, якщо почнуться масові випадки фіксації COVID-19?
Інфекційні бокси використовуються тільки на початкових стадіях розвитку спалаху або епідемії, надалі використовуються всі ліжка інфекційного стаціонару. Надалі перепрофільовуються інші заклади охорони здоров'я. Це світова практика.
Скільки в Україні апаратів штучного дихання? Чи достатньо їх?
В Україні тільки в інфекційних лікарнях 605 апаратів штучного дихання. Цього достатньо. За потреби будуть залучені апарати штучного дихання з інших лікарень.
Що з захисними костюмами? Масками дійсно не обійтися?
Україна забезпечена достатньою кількістю засобів індивідуального захисту. Медична маска допомагає обмежити поширення вірусу, якщо ви захворіли. Важливо дотримуватися гігієни рук та органів дихання, а також уникати тісних контактів з людьми, що мають симптоми захворювання.
Чи є в Україні тест-система для виявлення нового коронавірусу?
Україна закупила тест-систему для виявлення нового коронавірусу. Тест-система та реагенти розраховані на обстеження 960 осіб, чого вистачить до моменту отримання чергових реагентів. Лабораторному діагностуванню на новий коронавірус підлягають лише випадки, які чітко підпадають під критерії ВООЗ як підозрілі.
Останні новини Чернігівщини
Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59
Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.
Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28
Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.
Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07
Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».