Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 20:37:27

У Чернігові пройшов семінар для підприємців щодо законодавчих змін у сфері ринкового нагляду

02.03.2020   12:41Агенцiя

«Взаємодія суб’єктів господарювання з органами ринкового нагляду та необхідність дотримання вимог законодавства України про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» - семінар під такою назвою організували для чернігівських підприємців фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Керівник відомства Юрій Павлішен, звертаючись до учасників навчання (а їх в актовій залі Управління захисту споживачів зібралось понад півсотні), пояснив причину зібрання необхідністю ознайомити представників малого і середнього бізнесу з новаціями Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», котрі почнуть діяти вже з 26 березня 2020. За словами начальника Головного управління, найперше зміни покликані зменшити тиск на бізнес з боку органів ринкового нагляду,  а водночас у законодавстві прописані більш жорсткі вимоги до продукції, що вводиться в обіг  у торговельній мережі, а відтак – і до її розповсюджувачів.

На необхідності співпраці підприємницького загалу зі спеціалістами Держпродспоживслужби наголосив заступник начальника Головного управління Сергій Чаплієв.

Заступник начальника Управління захисту споживачів Олександр Зенов у своєму виступі акцентував  увагу  підприємців на плануванні діяльності щодо здійснення ринкового нагляду та порядку проведення перевірок характеристик продукції, а також розповів про розробку проектів секторальних планів, їх затвердження та оприлюднення і більш докладно пояснив характер змін до законодавства України, зокрема стосовно місць і термінів проведення планових та позапланових перевірок та їх можливих наслідків.

Про визначені технічними регламентами  вимоги щодо нехарчової продукції та її обіг на ринку України учасникам семінару розповіла головний спеціаліст відділу ринкового та  метрологічного нагляду Євгенія Лущай. З-поміж іншого, вона ознайомила присутніх з визначенням таких понять, як технічні регламенти, оцінка, декларація і знак відповідності. Фахівець також більш докладно зупинилась на технічних регламентах безпечності іграшок, мийних засобів, радіообладнання та розповіла про спільні вимоги щодо маркування продукції.

А заступник начальника відділу правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Марина Моцар  під час навчань розповіла про нововведення щодо санкцій, які можуть бути застосовані до суб’єктів господарювання, що порушуватимуть вимоги Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Семінар пройшов у формі діалогу, тож, крім роз’яснень, підприємці також отримали від фахівців Держпродспоживслужби кваліфіковані відповіді на свої численні запитання.

Останні новини Чернігівщини

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 15:13

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах

Упродовж минулої доби рятувальники здійснювали заходи з ліквідації 23 пожеж в екосистемах 15:08

Загальна площа, пройдена вогнем склала понад 61 га. Причиною виникнення зазначених пожеж послужила необережність громадян у поводженні з вогнем.

Одноденний заробіток  - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень

Одноденний заробіток - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень 12:12

Працівники апарату Коропської селищної ради запропонували підтримати районну лікарню, аби медики мали достатньо спецодягу, якщо доведеться лікувати хворих. Вони ініціювали перерахувати на потреби закладу одноденний заробіток. Про це пишуть на сайті громади.

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу 12:03

Посадці передувала кропітка праця: заготівля лісового насіння, його обробка, відбір та збереження у спеціальних холодильних камерах, вирощування високопродуктивних сіянців, очистка ділянок та підготовка ґрунту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини