Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 січня, 16:56:37

У Чернігові пройшов семінар для підприємців щодо законодавчих змін у сфері ринкового нагляду

02.03.2020   12:41Агенцiя

«Взаємодія суб’єктів господарювання з органами ринкового нагляду та необхідність дотримання вимог законодавства України про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» - семінар під такою назвою організували для чернігівських підприємців фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Керівник відомства Юрій Павлішен, звертаючись до учасників навчання (а їх в актовій залі Управління захисту споживачів зібралось понад півсотні), пояснив причину зібрання необхідністю ознайомити представників малого і середнього бізнесу з новаціями Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», котрі почнуть діяти вже з 26 березня 2020. За словами начальника Головного управління, найперше зміни покликані зменшити тиск на бізнес з боку органів ринкового нагляду,  а водночас у законодавстві прописані більш жорсткі вимоги до продукції, що вводиться в обіг  у торговельній мережі, а відтак – і до її розповсюджувачів.

На необхідності співпраці підприємницького загалу зі спеціалістами Держпродспоживслужби наголосив заступник начальника Головного управління Сергій Чаплієв.

Заступник начальника Управління захисту споживачів Олександр Зенов у своєму виступі акцентував  увагу  підприємців на плануванні діяльності щодо здійснення ринкового нагляду та порядку проведення перевірок характеристик продукції, а також розповів про розробку проектів секторальних планів, їх затвердження та оприлюднення і більш докладно пояснив характер змін до законодавства України, зокрема стосовно місць і термінів проведення планових та позапланових перевірок та їх можливих наслідків.

Про визначені технічними регламентами  вимоги щодо нехарчової продукції та її обіг на ринку України учасникам семінару розповіла головний спеціаліст відділу ринкового та  метрологічного нагляду Євгенія Лущай. З-поміж іншого, вона ознайомила присутніх з визначенням таких понять, як технічні регламенти, оцінка, декларація і знак відповідності. Фахівець також більш докладно зупинилась на технічних регламентах безпечності іграшок, мийних засобів, радіообладнання та розповіла про спільні вимоги щодо маркування продукції.

А заступник начальника відділу правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Марина Моцар  під час навчань розповіла про нововведення щодо санкцій, які можуть бути застосовані до суб’єктів господарювання, що порушуватимуть вимоги Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Семінар пройшов у формі діалогу, тож, крім роз’яснень, підприємці також отримали від фахівців Держпродспоживслужби кваліфіковані відповіді на свої численні запитання.

Останні новини Чернігівщини

За п’ять років правоохоронці не знайшли винних у застосуванні сили і перешкоджанні роботі журналіста

За п’ять років правоохоронці не знайшли винних у застосуванні сили і перешкоджанні роботі журналіста 14:55

За п’ять років чернігівська прокуратура і поліція так і не змогла встановити, хто повалив, відібрав фотоапарат і виштовхнув із агітаційного заходу нинішнього міського голови Владислава Атрошенка журналіста Владислава Савенка.

Вебінар для платників податків: фахівці податкової дають відповіді на актуальні питання

Вебінар для платників податків: фахівці податкової дають відповіді на актуальні питання 14:37

Під час чергового вебінару, що відбувся за участі фахівців Головного управління ДПС у Чернігівській області, представників Регіонального фонду підтримки підприємництва по Чернігівській області, фахівців Держпродспоживслужби у Чернігівській області та платників податків, слухачів ознайомили з важливими змінами, що спрямовані на підтримку бізнесу у період карантину.

Поліцейські встановили осіб, які обікрали сільськогосподарське товариство

Поліцейські встановили осіб, які обікрали сільськогосподарське товариство 12:44

Співробітники Чернігівського районного управління поліції затримали двох жителів обласного центру, які минулої доби проникли до гаража сільськогосподарського товариства і викрали звідти запчастини та обладнання.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 68 разів залучалися до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 68 разів залучалися до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:31

Упродовж минулого тижня з 18 по 25 січня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 194 чоловіки особового складу та 62 одиниці спеціальної техніки.

Вийшла книга про відновлення української Церкви на Чернігівщині

Вийшла книга про відновлення української Церкви на Чернігівщині 12:26

У Чернігові вийшла книга «Цеглинка для рідного храму», що має підзаголовок «Історія відродження Чернігівської єпархії (1989- 2002 р.р.)».