Обговорили заходи з детінізації економіки на Чернігівщині
Захист на території області законності і правопорядку, дотримання прав і свобод громадян – спільна мета владних та правоохоронних органів області. Для цього має бути тісна взаємодія і обмін інформацією між структурами, відповідальними за ці процеси.

Координаційній нараді з керівниками правоохоронних органів пройшла 27 лютого під головуванням прокурора області Андрія Парусова за участю керівників правоохоронних та силових відомств області: начальника ГУНП в області Едуарда Альохіна, в.о. начальника УСБ України у Чернігівській області Володимира Познякова, в.о. начальника ГУ ДФС у Чернігівській області Олександра Марухленка, начальника Чернігівського прикордонного загону Олександра Чорного, заступника голови Чернігівської ОДА Андрія Подорвана.
Участь у нараді також взяли керівники місцевих прокуратур, начальники галузевих відділів апарату прокуратури, правоохоронці регіонального та місцевого рівнів.
Відкриваючи захід, прокурор області зазначив, що соціально-економічні та політичні процеси сьогодення вимагають від усієї правоохоронної системи максимального зосередження на виконанні поставлених завдань.
«Насамперед це стосується покращення криміногенної ситуації в регіоні, попередження злочинних проявів у всіх сферах життя, реальне поновлення прав потерпілих, захисту інтересів держави. А працювати, на жаль, є над чим» - відмітив Андрій Парусов.
Кількість кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення майже на третину вища ніж у середньому по державі (139,4 проти 105,7). На понад17 відсотків збільшилася кількість кримінальних правопорушень проти життя та здоров’я особи, на 27,5 відсотків – умисних тяжких тілесних ушкоджень. Їх левова частка вчинена у стані алкогольного сп’яніння.
При цьому зменшилася кількість умисних вбивств, всі з яких розкрито; злочинів проти власності (- 6,3%), з них на 10,1% - крадіжок, на 38,9% - грабежів, на 10,8% - розбоїв. На 12,5% менше обліковано порушень правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, майже на 38% - проти громадського порядку та моральності.
Підвищено активність з виявлення злочинів у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, а також злочинів у сфері службової та професійної діяльності.
Окрім іншого, на нараді приділено увагу питанням протидії незаконному гральному бізнесу, діяльності нелегальних автозаправних станцій, тіньовому обігу деревини, порушенням у сфері виробництва та реалізації спирту, а також порушенням у земельній сфері, передусім про рейдерське захоплення майна та землі сільськогосподарських підприємств.
На цих питаннях акцентував увагу у своєму виступі перший заступник прокурора області. «Результати боротьби з кримінальними правопорушеннями щодо незаконного видобутку корисних копалин, порубки лісу та реалізації незаконно отриманої деревини, у тому числі шляхом експорту, залишаються неадекватними стану законності у цих сферах» - вказав Філіп Бєликов.
Виступаючи на нараді, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Едуард Альохін розказав присутнім про результати роботи. Так, у сфері протидії гральному бізнесу наприкінці грудня минулого року в області створено шість мобільних груп з числа поліцейських ГУНП та управління стратегічних розслідувань.
Поліція налагодила тісну взаємодія з органами місцевого самоврядування щодо ліквідації реклами гральних закладів. В результаті від початку проведення заходів припинена діяльність 19 закладів, вилучено 221 комп’ютер, 4 покерні столи та гроші, отримані від незаконної діяльності.
Розпочато 7 кримінальних проваджень за статтею «незаконна діяльність гральних закладів». Трьом особам, які діяли у складі організованої злочинної групи, повідомлено про підозру.
Заступники підрозділів слідчого управління та превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Чернігівській області увійшли до штабу координації роботи з протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів (створений у січні розпорядженням Голови Чернігівської облдержадміністрації).
Враховуючи те, що в Україні запроваджено електронний облік деревини, який покликаний виключити факти зловживання при обігу лісопродукції, налагоджена тісна взаємодія поліцейських, працівників інших правоохоронних органів та лісгоспів області щодо проведення спільних рейдів (з початку 2020 року – 27 рейдів).
У результаті відкрито 23 кримінальні провадження за статтею «незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу», одне з яких вже направлено до суду. Ще по трьох провадженнях особам повідомлено про підозру.
Цього року поліція спільно з прокуратурою, органами місцевого самоврядування та іншими правоохоронними органами припинила діяльність восьми незаконних АЗС. З незаконного обігу вилучено понад 5 тонн бензину, більше трьох тонн дизельного пального та близько сорока тисяч літрів газу. На все вилучене майно накладено арешт.
Також поліція протидіє незаконному обігу алкогольної продукції. Від почату року розпочато два провадження за незаконне виготовлення, зберігання, збут підакцизних товарів. З незаконного обігу вилучено понад тонну лікеро-горілчаної продукції та понад тисячу пачок цигарок. Поліція приділяє значну увагу й протидії самогоноварінню та продажу розведеного спирту. З цією метою проведено оперативно-профілактичне відпрацювання Сновського, Менського, Куликівського районів та обласного центру.
За результатами заходів з незаконного обігу вилучено понад 200 літрів самогону, складено 399 адміністративних протоколів за виготовлення та зберігання самогону і придбання спиртних напоїв домашнього виробництва.
У підсумку прийняли рішення схвалити Постанову координаційної наради керівників правоохоронних органів області, якою визначили план невідкладних заходів по зміцненню правопорядку, профілактики та протидії злочинності на І півріччя 2020 року.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.