У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами
25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

У засіданні взяли участь Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко, начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний, перший заступник Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України В’ячеслав Шамко, перший заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції Євген Коваль та інші представники міністерств і відомств. Також на засіданні були присутні представники Консультативної Місії ЄС EUAM, Представництва ЄС в Україні, Міжнародного центру розвитку міграційної політики та Європейської агенції прикордонної та берегової охорони Frontex.
У «Нових Яриловичах» презентували методи роботи за удосконаленими процедурами прикордонно-митного оформлення. Вони передбачають автоматичний обмін інформацією між прикордонниками і митниками, використання планшетів, сканерів, дронів, відеофіксації автомобільних номерів тощо.
«Раніше громадяни, перетинаючи кордон, повинні були приходити дві окремі перевірки: у прикордонника та митника. Новації забезпечують принцип «єдиного вікна». Бази прикордонників і митників об’єднані. Це зручно, швидко, комфортно», - зауважив Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.
Учасники наради обговорили шляхи удосконалення роботи пунктів пропуску, питання протидії правопорушенням на державному кордоні з використанням малих літальних апаратів, проблемні аспекти та шляхи їх вирішення.
Експеримент з удосконалення технологічних процедур прикордонно-митного оформлення у «Нових Яриловичах» проводиться задля впровадження сучасних технологій контролю, набуття кращих практик та досвіду країн Європейського співтовариства. Суть експерименту полягає у комфортному та швидкому проходженні громадянами прикордонного та митного контролю без виходу водія та пасажирів з транспортних засобів.
Наприклад, до запровадження експерименту запуск автомобілів у пункт пропуску здійснювався щільним безперервним потоком, від в’їзного шлагбауму до лінії паспортного контролю. При цьому під час оформлення в пункті пропуску знаходилось до 20 транспортних засобів на кожній із смуг руху.
«Особливістю цього пункту пропуску – є реалізація у ньому пілотного проекту з оптимізації контрольних процедур для створення комфортних умов подорожуючим. Цей проект вже довів свою ефективність і Держприкордонслужба планує поширити його на інші пункти пропуску. Загалом на державному кордоні функціонують 230 пунктів пропуску та пунктів контролю. З них 100 – для автомобільного сполучення», - зазначив Перший заступник Голови Держприкордонслужби Володимир Нікіфоренко.
«Основна мета технології досягнута», - продовжував Володимир Нікіфоренко, - «Вдалося спростити порядок оформлення та створити комфортні умови перетинання кордону для подорожуючих. Завдяки автоматичному обміну інформацією між прикордонниками і митниками у багатьох пунктах пропуску змінено черговість оформлення на виїзд з України (спочатку прикордонники, потім митники). Це прискорило процедуру оформлення пасажирів, особливо на автобусних напрямках. Немає потреби двічі вносити до бази дані на кожного пасажира автобуса».
За словами Дмитра Кулеби, цей пункт пропуску демонструє, яким має бути інтегроване управління кордоном: «Сучасні технології прикордонного та митного контролю втілюють найкращі практики та досвід країн Європейського Союзу».
Також, начальник штабу – перший заступник Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України В’ячеслав Шамко поінформував про спроможності Повітряних Сил з протидії правопорушенням на державному кордоні з використанням малих літальних апаратів.
Крім того, під час заходу прикордонники презентували присутнім безпілотні літальні апарати, котрі знаходяться на озброєнні підрозділів Служби.
Зазначимо, що ці комплекси використовуються спеціалістами, які пройшли відповідний курс підготовки та допущені до їх експлуатації. Підрозділи повітряної розвідки в охороні державного кордону використовують безпілотні авіаційні комплекси літакового та мультикоптерного типу.
Віцепрем’єр-міністр подякував прикордонникам за організацію виїзного засідання в «Нових Яриловичах», пункті пропуску, який демонструє, яким має бути інтегроване управління кордонами. Дмитро Кулеба нагадав, що інтегроване управління кордонами є важливою складовою європейської інтеграції нашої держави. Віцепрем’єр зауважив, що до частини державного кордону з державою-агресором буде окреме ставлення і особливий режим контролю.
За результатами обговорення, міжвідомча робоча група ухвалила план дій на 2020 рік.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).