За позовом прокурора раду зобов’язано утворити у своєму складі службу у справах дітей
Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокуратури, зобов’язавши одну із об'єднаних громад Городнянського району утворити у складі виконавчих органів службу у справах дітей.
Заявлення позову пов’язано з внесенням змін до законодавства, яким повноваження органів місцевого самоврядування були значно розширені.
Відповідні органи уповноважено здійснювати захист прав дітей, які є мешканцями громади та утворити для цього у складі виконавчих органів службу у справах дітей, на яку безпосередньо покладено обов’язок ведення справ дітей, зокрема дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
Відтак, підставою для пред’явлення позову стало невиконання радою діючих вимог Закону щодо створення відповідної служби.
Практика звернення до суду з позовами вказаної категорії є першою у державі.
Довідково: до складу Городнянської об’єднаної територіальної громади увійшли 16 рад (41 населений пункт), на території яких проживає 2846 дітей.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Фіктивне навчання для відстрочки: поліція Чернігівщини викрила групу зловмисників, які організували корупційну схему ухилення від мобілізації 17:22
Поліцейські викрили злочинну групу у складі завідувачів навчальних кафедр та викладача одного з вишів у Чернігові, які організували корупційну схему для отримання відстрочки від мобілізації чоловікам призивного віку.
156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19
Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.
На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01
До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.