Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 лютого, 07:12:58

Профілактика отруєнь бджіл – в центрі уваги учасників обласного Форуму бджолярів

22.02.2020   10:33Агенцiя

20 лютого пасічники та сільгоспвиробники з різних куточків Чернігівщини, а також представники територіальних підрозділів Держпродспоживслужби, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації взяли участь у Форумі бджолярів Чернігівщини.

Загалом Форум «Профілактика отруєння бджіл» зібрав близько сотні учасників.

Начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен ознайомив присутніх із ситуацією у  бджільництві регіону і озвучив проблеми, що існують на сьогодні у цій галузі, зокрема стосовно негативного впливу на бджіл зовнішніх факторів. Під час презентації він акцентував увагу на проведенні лабораторних досліджень хвороб бджіл, санітарних нормах при застосуванні пестецидів агровиробниками під час польових робіт, особливостях застосування хімікатів авіаційним методом. Також Юрій Павлішен розповів про алгоритм дій при загибелі бджіл, зокрема про створення комісії, до складу якої повинні обов’язково входити представники Держпродспоживслужби, екологічної інспекції та органів місцевого самоврядування.

Керівник Держпродспоживслужби також звернув увагу на обов’язкову паспортизацію бджологосподарств.

Його підтримав і голова Чернігівської обласної та міської спілок бджолярів Ігор Сокоринський, який повідомив, що на сьогодні менше половини пасік в області зареєстровані. Лише наявність документа дає можливість власнику бджологосподарства відстоювати свої права в законодавчому полі, зазначив він.

Учасники Форуму не оминули увагою питання співпраці пасічників із сільгоспвиробниками та органами місцевого самоврядування. Тільки чітке узгодження дій може попередити негативні наслідки, пов’язані з обробкою сільгоспугідь отрутохімікатами. Тож аграрії мають попереджати пасічників про свої дії заздалегідь, використовуючи для цього, в тому числі, і засоби масової інформації. Керівники громад, у свою чергу, повинні знати, яка кількість місцевих жителів займається бджільництвом. А пасічникам потрібно в обов’язковому порядку повідомляти  про місця розташування вуликів.

На зібранні також ішлося про фінансову підтримку бджологосподарств. Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний повідомив, що в нинішньому році уряд відновив фінансування галузі бджільництва. Він також розповів про особливості цільової програми, за якою власники зареєстрованих пасік  зможуть отримати субвенцію з державного бюджету на кожну бджолосім’ю.

Підбиваючи підсумки зустрічі, Юрій Павлішен наголосив, що лише спільними зусиллями усіх зацікавлених сторін, як-то Держпродспоживслужба, органи місцевого самоврядування, пасічники та аграрії,  можна уникнути протистоянь і досягти взаєморозуміння, а відтак розвивати галузь бджільництва.

Останні новини Чернігівщини

Ветеран поліції Чернігівщини виборов «бронзу» на змаганнях «Звитяга Нескорених» 10:01

Днями у столиці відбулися перші в новому році змагання для ветеранів та ветеранок «Звитяга Нескорених». Серед учасників - помічник начальника поліції Чернігівщини з питань ветеранської політики Вадим Довгошей.

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем

«Легкий заробіток в Інтернеті»: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 09:59

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток».

Національна програма Скринінг здоров’я 40+: як вона працює та де на Чернігівщині можна пройти обстеження 09:23

Цього року в Україні стартував Скринінг здоров’я 40+ – національна програма із раннього виявлення серцево-судинних захворювань, цукрового діабету і проблем ментального здоровʼя. Вона дозволяє людям від 40 років і старше пройти базові медичні обстеження, а відтак вчасно виявити ризики хронічних хвороб.

4 лютого: цей день в Україні і світі 09:11

День 1442 Російська агресія - Day 1442 Russian aggression

Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25

Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини