Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 13:23:44

Відбулося публічне представлення звіту про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік

19.02.2020   10:13Агенцiя

Звіт про виконання міського бюджету міста Чернігова в 2019 році був представлений на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 18 лютого. Озвучила підсумкові показники фінансового року керівниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко.

Отже, за минулий рік до бюджету міста загалом надійшло 3 224,2 млн грн. З них власні надходження склали 1 934 млн грн, офіційні трансферти - 1 290,2 млн грн. Що стосується власних надходжень, то вони в порівнянні з минулим роком збільшилися на 274,9 млн грн.

Видатки бюджету

Найбільш фінансово затратною є соціально-культурна сфера – майже 68,9% усього бюджету. Зокрема, найбільше коштів потребують такі галузі, як освіта – 32%, охорона здоров’я – 13,6% та соціальне забезпечення – 19,1%.

Якщо аналізувати видатки за економічною структурою, то оплата праці з нарахуваннями склала 35,7% витрат, пільги, житлові субсидії та інші виплати соціального значення – 22,2%, капітальні видатки – 22,1%

Сума видаткової частини бюджету у 2019 році в розрахунку на 1 жителя складає 11 194,26 грн.

На освіту в порівнянні з минулим роком видатки збільшилися на 4,7% і склали 1 033,2 млн грн з урахуванням освітньої субвенції та коштів міського бюджету. Зокрема, відбулося збільшення дітей у закладах, утримання яких відбувається за рахунок міського бюджету (інклюзивно-ресурсні центри).

Зокрема, у виглді субвенції з державного бюджету на облаштування освітнього простору для початкових класів з державного бюджету надійшло 4,9 млн грн, також на ці видатки було використано 2,4 млн грн коштів міського бюджету. Були придбані сучасні комп’ютери, меблі та дидактичні матеріали.

Видатки на охорону здоров’я в порівнянні з минулим роком зменшилися і складають 437,6 млн грн. Зменшення обумовлене тим, що перша ланка надання медичної допомоги перейшла в 2019 році на інший механізм фінансування.

Що стосується напрямку культури та туристичної складової, то фінансування збільшилося і в цілому склало 87,9 млн грн.

Фінансування галузі фізичної культури та спорту в порівнянні з 2018 роком було на 23,8% більше і склало 43 191,2 тис. грн. У Чернігові бюджетним коштом було відремонтовано дві дитячо-юнацькі спортивні школи. Також у 2019 році вперше було отримано субвенцію на будівництво мультифункціонального спортивного майданчика.

Видатки на галузь житлово-комунального господарства склала 411,1 млн грн. Переважна частина видатків витрачається на благоустрій – 196,9 млн грн. Фінансувалися програми сприяння створенню ОСББ, часткового відшкодування кредитів ОСББ, отриманих за державною програмою, проводилися капітальні ремонти ліфтів тощо.

Що стосується об'єктів благоустрою, то в цілому видатки склали 196,9 млн грн. З них капітальні видатки складають всього третину – 63,7 млн грн.

Утримання дорожного господарства: у порівнянні з минулим роком на поточний ремонт видатки зменшилися, проте, збільшилися на капітальний ремонт. Було витрачено 155,2 млн грн (на 21,8% більше ніж у 2018 році). Проведені роботи по капітальному ремонту вулично-дорожньої мережі на 68 млн грн, капітальний ремонт тротуарів –  на 15 млн грн, капітальний ремонт доріг приватного сектору – на 9,4 млн грн і капітальний ремонт та будівництво світлофорних об'єктів – на 7,5 млн грн.

Підтримка транспортної галузі у 2019 році склала 104,8 млн грн, що на 10,9 млн грн більше ніж у попередньому році. Зокрема, компенсація пільгових перевезень – 73,5 млн грн.

На розвиток електротранспорту в минулому році було витрачено 31,3 млн грн: придбано 6 тролейбусів на загальну суму 29,7 млн грн, також проводилися роботи з оновлення транспортної контактної мережі та капітального ремонту кабельних ліній.

Чернігів серед співмірних обласних центрів займає 2 позицію по бюджету розвитку на 1 жителя.

У місті продовжується реалізація програми Громадського бюджету. У порівнянні з позаминулим роком сума на реалізацію проєктів-переможців-2019 (які втілюються у 2020) більша на 2,5 млн грн.

Також здійснюється фінансування інших цільових програм, які прийнті в місті, зокрема:
-    на підтримку народжуваності спрямовано 16,5 млн грн;
-    на програму боротьби з онкологічними захворюваннями – 12,4 млн грн;
-    на програму молодіжного житлового кредитування – 2,8 млн грн.

Додаткові субвенції з державного бюджету скеровувалися в 2019 році на такі цілі:

Звіт про виконання міського бюджету-2019 винесений для затвердження на найближче засідання виконкому Чернігівської міської ради та є в порядку денному 52 сесії міської ради 7 скликання, яку призначено на 27 лютого.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.