Як організовуватиме бюджетний процес найбільша сільська громада Чернігівщини – Сухополов'янська?
Про особливості бюджетного процесу у 2020 р. йшлося під час семінару, проведеного для сільської ради Центром підвищення кваліфікації.

В його роботі взяли участь сільський голова Деніс Росовський, штатні працівники, депутати. Нещодавно Кабінет Міністрів України визнав громаду спроможною, це означає – вона отримала право на прямі міжбюджетні відносини. Але поки що воно не реалізовано, адже вимагає інших урядових рішень – зазначив регіональний консультант Офісу АМУ в Чернігівській області Микола Силенко.
Він детально проаналізував як громада діятиме за обставин що виникли та виконуватиме затверджені окремі бюджети сільських рад, що знаходяться в процесі реалізації. Прогноз такий – перехідний період триватиме принаймні до завершення цього року. Цей час треба використати для підготовчої роботи вже за нових умов.
Учасників семінару цікавилися, хто перебере на себе повноваження нинішніх районних рад – ті, що об'єктивно не може (або недоцільно) виконувати одній громаді, як бути з настійливим прагненням держави збільшити видатки органів місцевого самоврядування майже без збільшення їхніх доходів і скільки такі тенденції триватимуть, навіщо додаткова дотація на освіту розподіляється за незрозумілими підходами на рівні області, а не за формульним – як це було на початку її існування, навіщо оптимізувати бюджетну мережу, якщо після цього держава скорочує фінансування відповідних галузей у громадах, чи збережеться акциз за пальне в бюджетах громад, що чекає вторинний рівень системи охорони здоров'я, за допомогою яких заходів можна збільшити дохідну частину бюджету громади.
В наступній частині семінару йшлося про новації законодавства про публічні закупівлі, що набувають чинності з 20 квітня цього року. На питання слухачів щодо роботи системи, документації та відповідальності відповідав Павло Степанов – начальник відділу ресурсного розвитку територій, з питань державних закупівель та державного сектору економіки Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації.
Чернігівський центр підвищення кваліфікації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.