Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 лютого, 21:00:16

Вшанували пам'ять земляків, які воювали в Афганістані та на території інших держав

15.02.2020   14:40Агенцiя

Щороку 15 лютого громада Чернігова збирається біля пам’ятного знаку полеглим під час виконання військового обов’язку в Республіці Афганістан, аби згадати одну із найтрагічніших сторінок історії українського народу радянського періоду та віддати данину шани учасникам бойових дій у різних гарячих точках світу.

Серед тих, хто завітав на меморіальний захід, присвячений 31-й річниці виведення військ із території Республіки Афганістан, був перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, народний депутат України Антон Поляков, голова Чернігівського обласного відділення Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Олександр Соколов, учасники бойових дій, ветерани афганської та інших локальних війн, захисники територіальної цілісності та недоторканості України, представники родин загиблих героїв, громадських об’єднань та громадськості.

Війна в Афганістані тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв. Як зазначалося під час заходу, через горнило війни в Афганістані пройшло 160 тисяч наших співвітчизників. Вона забрала життя 3280 синів України, які загинули у боях і померли від ран, контузій, травм та хвороб, залишила по собі невиліковні рани у її учасників. Унаслідок цього конфлікту 80 осіб пропали безвісти, понад 8 тисяч було поранено, а майже 5 тисяч людей стали інвалідами.

Кожен четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, – українець. І кожний четвертий із тих, хто не повернувся з бою, - також наш співвітчизник. Переважна більшість жертв війни – це юнаки віком до 20 – ти років.

За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів. Україні чужа війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз у нашій державі понад 150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

Чернігівщина втратила у тій неоголошеній війні 119 своїх синів. Загиблі є в кожному районі нашої області.

Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто загинув та пропав безвісти при виконанні військового обов’язку на території Афганістану та інших держав, хто віддав життя під час захисту цілісності та суверенітету України в зоні проведення АТО/ООС, хто помер від ран та захворювань.

На знак шани присутні на меморіальному заході поклали квіти до пам’ятного знаку чернігівцям, які загинули під час виконання військового обов’язку на землі Афганістану.

Останні новини Чернігівщини

Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28

У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.

Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).

Чим живуть ветерани Чернігівщини: про потреби та точки дотику – з профільною міністеркою 15:20

Наталія Калмикова, міністерка у справах ветеранів України, відвідала Чернігівщину з новим робочим візитом. Сьогодні – в день четвертих роковин повномасштабного вторгнення.

Готовність Чернігівщини до повеней і паводків – на засіданні обласної комісії ТЕБ та НС 15:16

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС. Основна увага – підготовці до можливої весняної повені. До засідання долучився заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Демчук.

Чернігівська команда - у п’ятірці найкращих на юніорському чемпіонаті України з легкої атлетики 15:14

З 21 до 22 лютого в Києві відбувся Чемпіонат України з легкої атлетики у приміщенні серед юніорів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини