Новий геопортал містобудівного кадастру – сучасний інструмент вільного доступу до генпланів населених пунктів області
Наприкінці 2019 року фахівці Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА запустили новий багатофункціональний онлайн-ресурс – геопортал містобудівного кадастру Чернігівської області.

Таким чином громадяни отримали вільний доступ до генпланів населених пунктів. На сьогодні чернігівський геопортал за функціоналом та наповненням – один з найпотужніших в Україні.
Онлайн-сервіс є базовою платформою для створення єдиного геоінформаційного середовища Чернігівщини. Це картографічний інтернет-ресурс, який виступає єдиною точкою доступу до великої кількості інформаційних джерел даних із системою інструментів перегляду та пошуку географічної інформації, її візуалізації, завантаження та поширення.
– Створення геопорталу є прикладом цифрової трансформації. Донедавна саме в такій єдиній інформаційній базі існувала велика потреба, – акцентував голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко. – Масив ресурсів, представлений на сайті, дозволяє оперативно отримувати необхідні дані про об’єкти, які розміщені на території області, формувати витяги, проводити геоінформаційний аналіз тощо. Сервіс буде корисний не лише профільним службам, а й усім мешканцям Чернігівщини.
На головній сторінці порталу розміщена загальна інформація, звідки одразу можна перейти на карту та ознайомитися з інформаційними розділами. Їх перелік визначено згідно з профільними державними будівельними нормами.
За допомогою оприлюднених генпланів та планів зонування території кожен бажаючий дізнаватиметься про режим використання тієї чи іншої земельної ділянки, а також плани розвитку населеного пункту. Накладаючи різні шари інформації, користувач може аналізувати та порівнювати дані. Крім того, в геопорталі закладений широкий функціонал – можливість лінійних та площинних вимірювань, перегляд атрибутивної інформації у вигляді таблиць, тощо.
На сьогоднішній день геопортал містить понад 180 інформаційних наборів даних, згрупованих по 25 категоріях. Частина з них є візуалізацією відкритих даних з державних органів влади. Інша частина – результат роботи відділу містобудівного кадастру та моніторингу Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА.
Робота з формування та наповнення містобудівного кадастру області триває. Перелік інформаційних ресурсів постійно розширюватиметься. Пропозиції щодо розміщення додаткових наборів даних можна надсилати на адресу: umba_post@cg.gov.ua.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.