Перелік безкоштовних медичних послуг, які отримуватимуть пацієнти з 1 квітня. ДОВІДКА
Офіційний сайт Міністерства охорони здоров’я України оприлюднив перелік безкоштовних медичних послуг, які отримуватимуть пацієнти з 1 квітня 2020 року.
Програма медичних гарантій вміщує первинну, амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги, медичну реабілітацію та програму відшкодування лікарських засобів (“Доступні ліки”).
Пріоритетами стали:лікування гострого інфаркту міокарда, лікування гострого мозкового інсульту, допомога при пологах, неонатальна допомога, ендоскопічні обстеження, спрямовані на ранню діагностику онкологічних захворювань.
У медичну допомогу при інсульті/інфаркті входить:
• діагностика (комп’ютерна томографія, МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження);
• проведення тромболітичної терапії (інсульт), стентування (інфаркт);
• цілодобовий моніторинг стану пацієнта у реанімації;
Медичні послуги під час пологів:
• фізіологічні пологи;
• ургентний та плановий кесарів розтин;
• моніторинг стану жінки та дитини;
• знеболення під час пологів;
• лабораторні та інструментальні обстеження;
• інтенсивна терапія в разі виникнення ускладнень у пацієнтки;
• реанімація та стабілізації стану новонароджених;
• вакцинація;
• метаболічний скринінг у новонароджених;
• консультація з питань грудного вигодовування та післяпологової контрацепції.
Медична допомога для передчасно народжених дітей:
• інтенсивна терапія;
• дихальна підтримка;
• цілодобове парентеральне харчування;
• цілодобове бактеріологічного; рентгенологічного, ультразвукового обстеження;
• аудіологічний та офтальмологічний скринінг передчасно народжених дітей з гестаційним віком до 32 тижнів та вагою при народженні менше за 1500 г;
• вакцинація;
• метаболічний скринінг у новонароджених.
Медичні послуги для ранньої діагностики онкозахворювань:
• мамографія;
• гістероскопія;
• езофагогастродуоденоскопія;
• колоноскопія;
• цистоскопія;
• бронхоскопія.
Останні новини Чернігівщини
Координація гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство: підсумки засідання робочої групи 10:22
26 лютого під головуванням директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у Чернігівській області. Учасники говорили про напрями захисту постраждалих осіб в умовах воєнного стану та плани дій на поточний рік.
«До роковин вторгнення: 36 днів окупації Тупичева» 09:18
«У вас не оккупация - у вас спецоперация с восстановления мира. …Через пару-тройку дней ми возьмем Чернигов, тогда ми вам тут все наладим», - це говорили російські військові у Тупичеві на Чернігівщині – селі, яке 36 днів було в окупації.
Виплата одноразової грошової допомоги дітям-сиротам з-поміж випускників навчальних закладів: прокурорами заявлено позови 09:12
Захист прав та інтересів дітей є безумовним пріоритетом у роботі органів Чернігівської обласної прокуратури.
Загроза повені і безпекова ситуація: на Новгород-Сіверщині працював Дмитро Синенко 08:52
У Новгород-Сіверському районі сьогодні перебував заступник голови ОДА Дмитро Синенко. Він, зокрема, провів засідання місцевої комісії з питань ТЕБ та НС.
27 лютого: цей день в Україні і світі 08:50
День 1465 Російська агресія - Day 1465 Russian aggression